Metro Boomin a Spider-Man ovládnu rok 2023: Niečo, čo nie je možné ignorovať

Metro Boomin x Spider-Man. (Zdroj: TW/ One Take News)

#Spider-Man patrí medzi najpopulárnejších komiksových hrdinov. Metro Boomin zas patrí medzi najhorúcejšie želiezka v súčasnej rap game. A keď sa tieto dve premenné spoja, dostaneme niečo, čo skrátka nemôžeme ignorovať. A ani nechceme. Poďme sa pozrieť detailnejšie na spojenie marvelovskej klasiky a súčasného rapového velikána.

Metro Boomin feat Spider-Man

Metro Boomin a Spider-Man je spojenie, ktoré dáva zmysel. Samozrejme oficiálne ešte nič nebolo potvrdené, a zrejme nejaký čas ešte nebude, ale portál One Take News jednoznačne ohlásil, že raper Metro pracuje na soundtracku k očakávanému komiksovému filmu Spiderman: Across the Spider-Verse, ktorého premiéra je naplánovaná na 2. júna 2023. „Absolútne obrovské víťazstvo,“ napísali OTN a my s tým môžeme jedine súhlasiť.

Pôjde o pokračovanie animovaného filmu z roku 2018 Spider-Man: Into the Spider-Verse, ktorý sa vyznačoval nielen skvelým príbehom, ale aj fantastickou hudbou. Včera vyšiel z dielne Sony Pictures Entertainment oficiálny trailer očakávanej Marvelovky. Aj krátky časový úsek stačil na to, aby toto video malo na YouTube viac ako desať miliónov views. Toto číslo bude v najbližších dňoch či týždňoch stúpach, o tom niet najmenších pochýb. 

Spojenie Metra a Spider-Mana dáva zmysel. Rapová hudba bola prítomná už v prvom dieli príbehu o animovanom „pavúčom mužovi“ Milesovi Moralesovi (nebojte sa, je tam aj Peter Parker, teda je ich tam viac, veď kto vie, ten vie), pričom Marvelu (vlastne aj Sony) sa prítomnosť rapu vo svojich filmoch osvedčila. Spider-Man je kultovou záležitosťou a Metro Boomin je raperom, ktorý je v centre pozornosti, kam ho dostal jeho aktuálny album HEORES & VILLAINS, ktorý sa stal absolútnou rapovou bombou a fanúšikovia po celom svete si ho „idú“. Tento projekt obsahuje songy ako „SUPERHERO“, „Creepin“ či „Niagara Falls“, sú tam hostia ako Travis Scott, The Weeknd, Future či 21 Savage, pričom Metro možno ani sám netušil, že vydáva album, ktorý sa okamžite zaradí k tomu najlepšiemu, čo sme mohli v tomto kalendárnom počuť. A to sa ani nemusíme rozpisovať o tom, že v pozadí počuť hlasy Morgana Freemana či záporného superhdinu Homelandera zo seriálu The Boys, Skrátka, masterpiece.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Frayer Flexking odpovedá Čis Tému: „Prosím ťa, presťaň vyplakávať!"

Preto nie je prekvapením. že po ňom tvorcovia zo Sony a Marvelu siahli. Ak hľadali človeka, ktorý bude hýbať davmi a je horúcim artiklom súčasného rapu, tak ho v Metrovi dozaista našli. K tomu treba pripočítať fakt, že po vyššie spomínanom albume bude rapová obec netrpezlivo čakať na to, čo ďalšie Metro Boomin vydá.

Kvalitný soundtrack ako povinnosť

Film Spiderman: Across the Spider-Verse má pred sebou náročnú úlohu. Nielen po príbehovej a kinematografickej stránke, ale aj po stránke hudobnej. Keď totiž v roku 2018 vyšiel Spider-Man: Into the Spider-Verse, obsahoval perfektný soundtrack, ktorý bol až taký dobrý, že si fanúšikovia z neho niekoľko trackov natoľko oslovili, že si ho púšťajú do dnešného dňa. My patríme medzi nich. 

Absolútnym bangrom bola skladba „Sunflower“, na ktorej sa spojili Post Malone a Swae Lee. Spomenúť určite treba aj skladbu „Familia“, kde sa predviedli Nicki Minaj, Anuel AA a Bantu, pričom viacerí z vás si pamätajú aj „Scared of the dark“, kde sme mohli počuť mená ako XXXTENTACION, Lil Wayne a Ty Dolla Sign. Každopádne, vyššie si môžete vypočuť všetky tracky zo spomínaného soundtracku. Je to číra kvalita, ktorá, keď si pozriete samotný film, spadá výborným spôsobom aj do spider-manského deja. Preto niet pochýb o tom, že keď skutočne Metro Boomin spojí sily s novým filmom o Spider-Manovi, nebude jediného človeka zo sveta rapu či zo sveta Marvelu, ktorý o tom nebude v roku 2023 hovoriť.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame