Letušky prehovorili o porne, dotykoch aj bosých nohách: Týchto 8 vecí na palube jednoducho nerobte!

Wikimedia

#Zamestnanie letušky vzbudzuje celkom rešpekt, zároveň je tradične spájané s krásnymi dámami v krátkych sukniach, ktoré vždy s úsmevom na perách pomôžu. No ani letušky či stewardi tu nie sú od toho, aby tolerovali všetko, čo cestujúci na palube lietadla predvedú. Chystáte sa v najbližších dňoch či týždňoch niekam letieť? Ak áno, tak myslite na tieto dobre mienené rady. Pochádzajú totiž priamo od letušiek.

Pozdravte sa a počúvajte inštrukcie

Chcete pracovníkom lietadla znepríjemniť deň alebo chcete, aby si o vás mysleli, že ste nevychovaný? Tak sa nepozdravte pri vstupe do lietadla. Povedať dobrý deň by nemal byť pre nikoho problém. Ak letíte pravidelne, inštrukcie od palubného personálu ste pravdepodobne počuli desiatky ráz, napriek tomu sa aspoň tvárte, že vás to zaujíma. Takisto je slušné dať si dole slúchadlá. Ide tiež o vaše bezpečie.

Letušky nie sú vzpieračmi

Je váš kufor príliš ťažký a neviete si ho vložiť do úložného priestoru? Na to ste mali myslieť pri check-ine. Jednoducho nemôžete očakávať, že vám dámy či páni z lietadla budú pomáhať so zbytočne obrovským kufrom.

Flickr

Pozerať porno v lietadle?

Ako toto môže niekoho napadnúť? Letušky v článku na stránke Business Insider tvrdia, že ide bohužiaľ bežnú vec. Pozeranie porna v telefóne či počítači v tak verejnom priestore, akým je lietadlo, je skutočne divné. Nehovoriac o tom, že vo vašom okolí môžu sedieť deti. S takýmto zvykom by cestujúci skutočne mohli počkať, kým budú sedieť doma.

Nepýtajte sa čo vám môžu ponúknuť

Pri väčšine letov je vo vrecúšku pred vašim sedadlom menu, z ktorého si môžete vybrať, prípadne ho zvyknú ohlásiť cez palubné rádio. Pri bežnom lete sedí v lietadle viac ako 100 cestujúcich. Ako by ste sa cítili, keby sa každý jeden z nich opýtal vás tú istú otázku? Špeciálne, ak je menu plné možností…

Wikimedia

Záchody

Letušky tvrdia, že ľudia chodia často na toaletu v lietadle naboso. Cestujúci tak roznášajú veci, ktoré mali ostať v záchode po celej chodbe a zvyšku lietadla. O čo ide, to snáď nemusíme rozpitvávať. Takisto, ak sa rozhodnete vykonať potrebu v momente, keď signál ukazuje, že by ste to robiť nemali, môžete spôsobiť zdržanie lietadla. Takže radšej ostaňte sedieť, inak vás bude celé lietadlo nenávidieť.

Nevykladajte si nohy na sedadlo pred vami

Ďalší nešťastný štandard letov. Tým, že si vykladáte/opierate nohy o sedadlo pred vami, znepríjemňujete život cestujúcim pred vami. A tie potom musia riešiť letušky/stewardi. Vydržte! Nie ste predsa deti.

Letuška nemôže za meškanie lietadla

Palubný personál je možno tvárou leteckej spoločnosti, no určite nie je zodpovedný za to, že lietadlo mešká a vy niečo nestihnete. Nie je to voči nim fér, tiež mali byt doma skôr, rovnako ako vy. Takže ak vás chytia nervy, nevybíjajte si to na tých, ktorí za to nemôžu.

Wikimedia

Obchytkávanie a lúskanie

Keď od letušky/stewarda niečo potrebujete, slušne sa opýtajte. V zmieňovanom článku sa pracovníci sťažovali na to, koľkokrát ich počas letu niekto obychtkáva, poťukáva po nich prstami a inak neslušne sa snaží na seba upozorniť. Absolútny vrchol je potom lúskanie. Letuška nie je váš otrok.

Zdroj: Business Insider

 

Odporúčame