Ktoré sedadlá v kine sú najlepšie? Na tieto miesta si sadajú všetci zvukoví technici

pixabay.com

#Pred návštevou kina si vždy všetci veľmi dobre rozmyslíme, kde by sme chceli sedieť. Každý z nás má to svoje „najlepšie“ miesto, z ktorého si najradšej vychutná film. Pre niekoho je to prvá rada, kde sa všetko zdá opticky väčšie, iní zase nedajú dopustiť na samotný stred kinosály a zamilované páry zase obľubujú dvojsedačky v úplne poslednom rade. Ktoré miesto v sále je však to naozaj najlepšie pre dokonalý filmový zážitok?

Kolegovia z magazínu Vulture položili túto otázku Steveovi Martzovi, riaditeľovi globálnej spoločnosti THX, ktorá má na starosti kalibráciu zvuku v kinosálach po celom svete. Aká je teda odpoveď? Možno vás to veľmi neprekvapí, no zvukoví technici si sadajú presne uprostred radu, a to približne v dvoch tretinách miestnosti.

Je samozrejmé, že kiná sú navrhnuté tak, aby si film užili diváci na všetkých sedadlách, no práve toto je oblasť, kde inžinieri využívajú rôzne mikrofóny na nastavenie úrovní prehrávania, načasovanie reproduktorov a ďalšie nastavenia.

Martz poznamenáva, že toto je pravdepodobne ten najlepší spôsob, ako si vychutnať dokonalý filmový zážitok. Pokiaľ ste však nemali šťastie a práve tieto miesta sú beznádejne vypredané, Steve odporúča postupovať vyššie, aby sa zvýšila periféria a vy ste si tak mohli vychutnať premietanie v čo najlepšej kvalite.

Odporúčame