Dovolenky sa blížia: Tieto kozmetické produkty si určite nezabudni prihodiť do kufra!

Vďaka týmto produktom budeš žiariť aj bez make-upu! (Zdroj: Freepik/freepik)

#Chystáš sa na dlho očakávanú a vysnívanú dovolenku? V zhone zo všetkých tých „last minute povinností“ a zoznamov s xy položkami by ti mohli z hlavy vypadnúť niektoré kozmetické produkty. Preto sme pripravili krátky prehľad toho, na čo určite nezabudnúť, aby si dovolenku užila aj tvoja pleť. Vďaka týmto produktom budeš žiariť aj bez make-upu!

Voda v spreji

Určite tento zázrak už dávno poznáš a vlastníš. Ak nie, nabehni do najbližšej drogérie, a kúp si ho! Stojí pár eur, a rozhodne nebudeš ľutovať.

Či už zvolíš termálnu alebo nejakú inú, napríklad ružovú, necháme na tebe. Všetky produkty z tejto kategórie urobia svoju službu rovnako dobre.

A využitie je naozaj obrovské – či už produkt použiješ ako „rannú sprchu tváre“ po prebudení, osviežiš sa počas horúceho dňa vonku, či zahrnieš vodu v spreji ako krok svojej dovolenkovej skincare rutiny. Pleť bude po nej upokojená, hydratovaná a svieža.

Produkty na opaľovanie a po opaľovaní

Táto kategória je asi každému jasná, no za pripomenutie určite stojí. Opaľovanie patrí k užívaniu leta, preto je dobré myslieť aj na takú vec, akou je SPF. Ak si chceš dovolenku užiť, určite sa pravidelne natieraj – zabezpečí ti to nielen ochranu pred UV žiarením, ale aj dokonalé opálenie bez spálenia. Dobré je zvoliť vodeodolný produkt, s ktorým sa môžeš bezstarostne kúpať.

Dôležité je myslieť aj na SOS produkt v prípade, že by si vynechal SPFko, a tvoja koža sa boľavo spáli. Odporúčame jemné chladivé peny a gély po opaľovaní, vďaka ktorým sa ti koža zregeneruje, a príjemné schladenie ti uľaví od bolesti po spálení.

Dokonalá pleť

Ak sa rozhodneš líčiť na dovolenke, odporúčame siahnuť skôr po ľahko krycích make-upoch, ideálne BB alebo CC krémoch. Make-upy s ťažko krycou textúrou nechaj doma, v kombinácií s teplom by ti iba zhoršili pleť.

Na trhu nájdeš BB a CC krémy už s obsahom SPF, no ak tvoj produkt túto „zázračnú“ zložku neobsahuje, nezabudni si pred líčením dopriať dávku SPF na tvár a krk!

Nezabúdaj na odlíčenie

A to ani na dovolenke! Aj keď sa ti nebude chcieť po party či celodennom výlete, obetuj pre svoju pleť 5 minút. Správne a dôkladné odlíčenie je kľúčom ku krásnej pleti!

Slnkom namáhanú pleť odporúčame príliš nedrhnúť – zbytočne si ju podráždiš. Zvoľ ľahké odlíčenie šetrnou micelárkou, špeciálnymi hubkami a handričkami, ktoré stačí namočiť len v čistej vode, alebo v prípade núdze použi odličovacie obrúsky.

Hydratácia aj pre pery

Nie, balzamy na pery nie sú len záležitosťou zimy, kedy pery trpia mrazom. Mysli na ne aj počas horúceho leta!

Šťavnaté a hydratované pery sú v lete žiadúce. Dosiahnuť ich môžeš pravidelným používaním balzamu, no v prípade, že tvoje pery aj napriek tomu nie sú jemné, použi špeciálny olejček na pery.

Na trhu ich nájdeš viacero, a rozhodne sa oplatí zainvestovať! Tvoje pery nechá krásne lesklé a svieže bez pocitu lepkavosti.

Ešte na krok k jemnej pleti

Na dovolenke nie je dôvod preskakovať skincare! Všetci vieme, že správna starostlivosť o pleť je kľúčová. Povieš si, že sa ti nechce ťahať všetky fľaštičky s produktmi? Máme hneď dve riešenia!

Buď si kúp miniatúrky svojich obľúbencov (prípadne prázdne nádobky, do ktorých si svoje produkty preleješ), alebo svoju skincare rutinu minimalizuj na nutné kroky.

Je dobré, ak používaš nejaké multifunkčné produkty – niečo, čo ťa odlíči a zároveň aj hydratuje. V tom prípade ti bude treba už len nejaký jemný umývací gél, prípadne obľúbené sérum.

Nikto nechce zapáchať

Deodoranty, voňavky, parfumy… Letné must have, bez ktorého nechoď ani na krok. Akú vôňu ale zvoliť na leto?

Ideálnou je vôňa, ktorá je ľahká, svieža, sladká alebo kvetinová. Záleží od teba, čo preferuješ. Ťažké a korenisté vône si nechaj doma na jeseň a zimu, leto si pýta niečo jemnučké a príjemné.

 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame