Komiksoví fanúšikovia sa majú na čo tešiť: V roku 2020 preskúmame skryté zákutia MCU a dočkáme sa aj pokračovania Venoma

Venom

Venom naháňa hrôzu (Zdroj: Sony Pictures)

#Začiatkom tohto mesiaca sme ti priniesli zoznam najočakávanejších filmov roka 2020. Vtedy sme nezabudli pripomenúť, že vo výbere sa nenachádzajú žiadne komiksové filmy z dielne Marvelu a DC, ktorým sme sa chceli venovať samostatne. Čo nás teda čaká od dvoch najväčších komiksových štúdií na poli kinematografie v roku 2020? Preskúmame minulosť a tajomné zákutia MCU, dočkáme sa nového záporáka pre Spider-Mana a vráti sa aj obľúbený Wonder Woman.

Návrat Rýchlo a zbesilo, koniec agenta 007 či nový film od Christophera Nolana: Toto sú najočakávanejšie filmy roka 2020

Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn (6. február)

Vo filme Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn rozpráva hlavná hrdinka svoj prekvapivý príbeh tak, ako to vie len ona. Keď sa v Gothame sebestredný zločinec Roman Sionis a jeho horlivá pravá ruka Zsasz zamerajú na dievča menom Cass, mesto počas jej hľadania okamžite prevrátia hore nohami. Cesty štyroch svojských žien – Harley, Huntress, Black Canary a Renee Montoya – sa pretnú a ony nemajú na výber. Musia sa spojiť, aby zločinca porazili.

Hviezdne obsadený film, v ktorého centre stojí obľúbená postava z filmu Suicide Squad v podaní Margot Robbie. Po rozchode s Jokerom sa Harley Quinn snaží nájsť vo svete svoje nové miesto a spája sa s ďalšími unikátnymi ženami, aby zachránili nielen spomínané ohrozené dievča, ale aj mesto Gotham, najznámejšiu metropolu sveta komiksov vydavateľstva DC Comics.

Noví mutanti (2. apríl)

Vyzerá to tak, že po nekonečnom množstve odkladov sa konečne dočkáme. Pôvodne malo ísť o horor, čo znelo medzi fanúšikmi veľmi dobre, no kompetentným v štúdiu sa vízia režiséra Josha Boonea príliš nepozdávala. Veľká škoda, že mu to povedali po tom, čo celý film nakrútil. Nasledovali masívne pretáčky, ktoré posunuli premiéru o takmer dva roky. Osadenstvo na čele s Maisie Williams (Game of Thrones) a Anou Taylor-Joy (Split) je veľmi lákavé a všetci sú zvedaví, čo nakoniec v kinách v apríli uvidíme.

Black Widow (30. apríl)

Black Widow bola neoddeliteľnou súčasťou tímu Avengers. Natashu Romanoff stvárňovala viac než sympatická Scarlett Johansson, no jej cesta v MCU sa skončila. No, teda nie je tak celkom. Už 30. apríla sa totiž dočkáme jej sólovky, ktorá sa odohráva medzi snímkami Civil War a Infinity War. Uvidíme, ako Natasha čelí svojej minulosti a stretáva sa so svojou rodinou či nepriateľmi, ktorých kosí na desiatky.

Komiksová legenda a skutočný superhrdina: Stan Lee (†95) a jeho neuveriteľná životná cesta

A všetko nasvedčuje tomu, že sa konečne dozvieme, čo robili s Hawkeyom v Budapešti. Vo filme okrem Scarlett uvidíme aj hercov, ako Florence Pugh, David Harbour, Rachel Weisz, O-T Fagbenle či Ray Winstone. Režíruje Cate Shortlan, pričom o scenár sa postarali Jac Schaeffer a Ned Benson.

Wonder Woman 1984 (6. júl)

Filmový vesmír od DC je mimoriadne rozpoltený, no pokiaľ v ňom existuje nejaký svetlý bod, je ním práve Wonder Woman. Sólovka z roku 2017 rozhodne patrila k nadpriemeru, minimálne do finálnej digibordelovej bitky, ktorá sa akosi stala trademarkom tohto filmového univerza. Na pokračovanie sme sa naozaj tešili a po prvom traileri musíme povedať, že sa tešíme ešte viac.

Príbehovo sa presunieme do roku 1984 a čaká na teba poriadny retro feeling, ale aj množstvo akcie. O tú sa postará nádherná Gal Gadot čoby Wonder Woman, ktorá očividne nemá problém ani skákať po bleskoch. O réžiu sa opäť postarala Patty Jenkins a okrem vyššie spomínanej vo filme uvidíš aj mená ako Chris Pine, Robin Wright, Connie Nielsen, Kristen Wiig či Pedro Pascal.

Morbius (30. júl)

Morbius, podobne ako Venom, patrí k najznámejším Spideyho záporákom. V komiksoch sa objavil ešte v 70. rokoch a ide o vedca oceneného Nobelovou cenou, ktorého zákerná choroba pripravila o možnosť voľného pohybu. Keď sa rozhodne s chorobou bojovať, nakazí sa netopierou DNA, čo z neho urobí istú formu upíra. A ďalej si už asi budeš vedieť domyslieť.

Čo sa týka samotného Spider-Mana, jeho účasť vo filme je nepravdepodobná. Prepájanie s jeho príbehmi v MCU sa ale predsa len dočkáme, kedže v závere prvého oficiálneho traileru môžeme vidieť Michaela Keatona čoby Vulturea zo snímky Spider-Man Homecoming. Ako sa prečo sa tak udeje sa dozvieme už 30. júla v slovenských kinách.

Venom 2 (1. október)

Dôvodov, prečo je Venom jednou z najpopulárnejších postáv komiksov spoločnosti Marvel, je niekoľko. Je nebezpečný, nepredvídateľný, plný hnevu a jeho humor je čierny ako jeho koža, ktorá z neho spolu s veľkými bielymi očami a ústami plnými nabrúsených zubov a dlhého jazyka robí hrôzostrašné monštrum. Venom však nie je sám – je prepojený s Eddiem, egoistickým novinárom posadnutým odhaľovaním neprávosti. Spolu sú schopní hocičoho. To sme sa presvedčili aj v prvom filme, ktorý sa stretol s celkom dobrými ohlasmi.

FILMTAG Poznáme nominácie na Oscarov, pozrieme sa na film s homosexuálnym Ježišom aj hitového Zaklínača

Štúdio oznámilo pokračovanie, hlavným záporákom by mal byť Carnage v podaní Woodyho Harrelsona a o réžiu sa prekvapivo postaral Andy Serkis, mo-cap legenda (v trilógii Pána Prsteňov stvárnil Gluma), ktorý režíroval napríklad aj Mowgli: Legend of the Jungle. Sony si tak buduje prepojený vesmír Spideyho záporákov, do ktorého postupne prejde aj Tom Holland čoby pavúči muž (po vypršaní zmluvy s Marvelom).

The Eternals (5. november)

Druhý film štvrtej fázy MCU bude skoro niečo ako tímovka. Ide o tajomných obrancov Zeme, ktorí boli vytvorení mimoriadne silnou mimozemskou rasou menom Celestials. Samotní Eternals sa v komiksovej predlohe od Jacka Kirbyho museli v krvavom boji stretnúť s nepriateľskou rasou Deviants.

Objavia sa v ňom nové postavy, ktoré stvárnia herecké stálice ako Angelina Jolie ako Thena, Salma Hayek (Ajak, vodkyňa Eternals) či Richard Madden (ako Ikaris). Hlavnou postavou by podľa všetkého mala byť žena, takže po Captain Marvel sa dočkáme ďalšieho filmu, kde bude nežné pohlavie ťahať za dlhší koniec. Viac sa však o filme zatiaľ nevie.

Zdroj: hashtag.sk, imdb.com, csfd.cz, cine-max.sk, collider.com, comingsoon.net
Odporúčame