Batman oslavuje 80 rokov od svojho vzniku: Mestá po celom svete na jeho počesť rozsvietili slávny Bat-Signal

Photo by Serge Kutuzov on Unsplash

#Batman rozhodne patrí medzi najpopulárnejších komiksových hrdinov v histórii. Postava bola vytvorená Bobom Kaneom a Billom Fingerom, pričom temný strážca Gothamu debutoval v zošite Detective Comics #27 v máji 1939. Jeho popularita v pop-kultúre rástla raketovým tempom a tak sa niet čo čudovať, že si každú tretiu septembrovú sobotu pripomíname Batman Day.

Batmanovo alter ego je Bruce Wayne, miliardár, ktorý sa rozhodol bojovať so zločinom v meste Gotham City pod maskou netopiera. Na rozdiel od mnohých podobných superhrdinov Batman nemá nijaké superschopnosti, je však atleticky a kondične vysoko zdatný a disponuje vyspelou technológiou.

VIDEO Sólovka Batmana s Benom Affleckom nikdy nevznikne: Pozri si však fan-made trailer, ktorý ukazuje, ako mohol vyzerať

Medzi najvýznamnejšie a prelomové komiksy o Batmanovi patria Návrat Temného Rytiera (The Dark Knight Returns), Ticho (Hush), Batman: Prvý Rok (Batman: Year One), Batman: Dlhý Halloween (Batman: The Long Halloween) a veľmi vplyvný Smrtiaci Žart (Batman: The Killing Joke).

80. výročie bolo v mnohých ohľadoch výnimočné. Okrem diskusií či 5 kilometrového nočného behu po Los Angeles sa totiž svetové metropoly rozhodli uctiť si tohto strážcu spravodlivosti originálnym spôsobom. Na svoje najvýznamnejšie budovy rozsvietili slávny bat-signál, ktorý v komiksoch/filmoch slúžil na privolanie Batmana. Ako to vyzeralo, sa môžeš pozrieť na obrázkoch nižšie.

https://www.instagram.com/p/B2tpQEKhNFf/

Zdroj: LADbible, Wikipedia,
Odporúčame