Keď sa Strapo spojil s Gabryellom. Pripomeň si ECHO (Reminder)

Prešiel týždeň, nastala streda a my pokračujeme v našej rubrike s názvom Reminder. Dnes si pripomenieme zaujímavú spoluprácu, o ktorej možno niektorí z vás ani nepísali. Prenesieme sa šesť rokov do minulosti, do obdobia, kedy Strapo spojil sily s Gabryellom z Nerieš a spoločne dali dokopy skladbu ECHO. Tento track je svojím obsahom nadčasový. Nejdeme zbytočne zdržovať, poďme si ho rovno pripomenúť. 

Konkrétne, už to bude viac ako šesť rokov. Táto skladba vyšla presne prvého januára 2015, pričom k dnešnému dňu si ju na YouTube vypočulo a s videoklipom pozrelo viac ako 1,8 milióna ľudí. Veľa? Málo? To necháme na vás, ale tak či onak, kombinácia Strapa a Gabryella je vyslovene luxusná. Ono je až desivé, že rok 2015 bol pred šiestimi rokmi, máme silný pocit, že väčšina z vás za zhrozí, keď zistí, že rok rok 2030 je bližšie ako rok 2010. Uff, starneme všetci.

Treba si uvedomiť, že toto je obdobie, kedy Gabryella či Mateja Straku, a teda chalanov z Nerieš, veľa ľudí ešte nepoznalo a ich hviezda ešte len mala vystreliť. Kvalita bola prítomná už vtedy. O tom niet pochýb. Ale vieme ako to chodí v nielen hudobnom priemysle. Keď nemáte hviezdny status, musíte niekoľkonásobne viac drieť na tom, aby vaše produkty ľudia videli a posielali si ich medzi sebou. Je to ale prirodzené, treba sa vypracovať smerom nahor. A predovšetkým v rape je hype neoddeliteľnou súčasťou.

Produkčne sa o skladbu postaral Infinit, ktorý už dlhodobo robí výbornú prácu (a je možné, že ste od neho počuli veľa songov a ani ste si to neuvedomili), pričom na tracku sa objavuje aj DJ Spinhandz, ktorý so Strapom predovšetkým v minulosti tvoril neoddeliteľnú dvojičku. Spinove skreče sú niečo, čo sa stalo jedným zo symbolov minulej etapy slovenského rapu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Takto rapujú hluchonemí?! Naked Bananas udávajú trend

 ECHO je track, ktorý sa vám dostane pod kožu. A právom. Či už Strapo alebo Gabryell sa tu objavujú vo veľmi dobrom svetle a čo je dôležité, ako píšeme pravidelne, je to, že im to ladí. Nie každý feat je totiž niečím, o čom by sa malo hovoriť aj po rokoch. V tomto prípade to neplatí. Čo sa týka výpovednej hodnoty, tak o tú sa v tejto skladbe nemusíte báť, pretože je zaručená. V tomto sú obaja spomínaní rapperi tým lepším, čo tunajší rap ponúka. O tom niet diskusie.

Táto skladba si zaslúži pozornosť. A možno aj docenenie. Nie, že by v roku 2015 nebola docenená, ale povedzme to tak, že by bolo fér, keby sa dočkala väčšej popularity. Ako totiž spomíname, text tohto songu ide do hĺbky. Dobré je taktiež uvedomiť si, že ako Strapo, tak aj Gabryell, od tohto momentu pokračujú vo svojich kariérach správnym smerom a počujeme o nich viac a viac. Môžeme konštatovať aj to, že v súčasnosti patria k špičke slovenského rapu.

A možno sa ich spolupráce v istom ohľade dočkáme aj v budúcnosti. Fanúšikovia by sa tejto kombinácii rozhodne nebránili. A ako sa ukázalo, aj keď niektoré featy pôsobia priam nereálne, koniec koncov, možné je všetko. Ešte k tomu v tejto dobe, kedy človek niekedy ani nevie, čo môže čakať.

Foto: Strapo, profil na Instagrame Strapo

 

Odporúčame