Zaujímavé prepojenie rapu a popu: Majself spojil sily s Desmodom. Toto je výsledok

V uplynulých rokoch sme boli svedkami rôznych spoluprác, o ktorých by sme si nikdy ani len neboli mysleli, že by mohli vzniknúť. Prelínanie žánrov a štýlov sa ale uchytilo, preto sa ho interpreti neboja tak ako kedysi. Jedným z aktuálnych dôkazov je kooperácia slovenského rappera Majselfa s jednou z najviac úspešných slovenských kapiel v ére samostatnosti s Desmodom. Áno, vidíte dobre, Majself skutočne nahral track s Desmodom, tak sa na to rovno poďme pozrieť.

Skladba je von už niekoľko dní a jej hlavnou podstatou je fakt, že je vytvorená pre film s názvom GUMP, ktorý je o psovi, ktorý doslova naužil ľudí žiť. Film je to dozaista zaujímavý, pričom nemenej pútavý je aj tento track, na ktorom sa stretáva Majself spolu s Desmodom. Prelínanie štýlov je, ako sme už spomenuli vyššie, veľmi populárnym prvkom súčasnej hudby a myslíme, že je to vo viacerých ohľadoch prínosné, pretože priaznivci popu či rapu môžu takýmto spôsobom zistiť, čo skrýva druhý žáner a zistiť, že ich baví. Skrátka, rozhodne to nie je na škodu. A kvitujeme ako Desmod, tak aj Majselfa, pretože ukázali, že sa neboja ísť aj do nie úplne zaužívaných záležitostí.

Celkovo, ak si všímate predovšetkým poslednú tvorbu Majselfa, môžete na nej vidieť odvahu. Odvahu v tom, že skúša prvky, ktoré by si možno v minulosti nedovolil, že sa snaží, aby jeho tvorba bola pestrá a istým spôsobom sa vyvíjala. To treba oceniť. Množstvo interpretov totiž, keď nájde svoju cestu, drží sa jej od dňa číslo jeden až po samotný koniec. Jasné, to nie je úplne zlý prístup, ale vývoj sa zastaviť nedá. Ešte k tomu, keď sa nachádzame v roku 2021 a konkurencia je vyššia ako kedykoľvek predtým. Určite nepotrvá dlho a dočkáme sa od Majselfa aj ďalších nesmierne zaujímavých trackov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Pamätáte si na časy, keď Kali vedel poriadne pritvrdiť?

Majself na svojom profile na sociálnej sieti Instagram napísal, že na videoklip sa čakalo sedem mesiacov, ale napokon vyšiel v správny čas, pretože film Gump práve prichádza do kín. Taktiež dodal, že je rád, že mohol byť súčasťou tohto projektu. Majself taktiež ľuďom odkázal, že ak ich skladba baví, môžu videoklip posunúť medzi ďalších a odporučil, aby navštívili kino a pozreli si tento film, pretože je to silná snímka.  “Na začiatku šťastia je nádej, príbeh o výnimočnej psej láske a odvahe. Gump, pes ktorý naučil ľudí žiť.“ Premiéra tohto filmu prebehne na Slovensku 22. júla 2021. Môžeme konštatovať, že táto spolupráca sa ukazuje byť ako úspešná, pričom skladba samotná v sebe nesie naozaj pekný odkaz. 

A keď sa na záver pristavíme pre Desmode, ktovie, či uvidíme chalanov z populárnej hudby častejšie v kombinácii s niekým z rapu. Napríklad, ďalšia veľmi známa skupina I.M.T. Smile do toho išla neraz, či už s Kalim alebo napríklad s Benom Cristovaom a v každom prípade to skončilo úspechom. Ľudia majú prelínanie žánrov radi, je to totiž niečo, čo nie je úplne prebádané a je tam množstvo priestor na realizáciu.

Foto: Majself, profil na Instagrame Majself

 

Odporúčame