Za Kanyeho nový album zaplatíte až 200 dolárov. Prečo?

Kanye West, alebo ak chcete, Ye, neprestáva prekvapovať. Aktuálne oznámil, že kto si chce vypočuť jeho album Donda 2 na Spotify alebo Apple Music, si musí nechať zájsť chuť. Pripravované CD totiž bude dostupné. Avšak, na špeciálnej platforme. Ktorej autorom je práve West.

Kanye West je nespokojný s trhom

Album Donda 2 nebudú môcť ľudia počúvať spôsobmi, na aké sú zvyknutí. Konkrétne sa jedná o streamovacie platformy ako Spotify, Apple Music či video platformu YouTube. Firma Apple podľa dostupných správ ponúkla Westovi za album Donda dohodu vo výške 100 miliónov dolárov.

⇒ Kanyeho nový album DONDA 2 si exkluzívne objednaj KLIKNUTÍM SEM

Následne Ye zistil, že Spotify platí Joeovi Roganovi za jeho podcasty 200 miliónov dolárov. Ľudovo povedané, Kanyeho to vyslovene vytočilo. Začal riešiť vzťah streamovacích platforiem voči umelcom. Rozhodol sa, že podnikne kroky, ktoré jeho a jeho kolegov dostanú do lepšej pozície.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ye (@kanyewest)

Nová platforma ako riešenie

Riešením má byť nová platforma. Jej autorom je samotný Kanye West. Názov? Stem Player.  Ye uviedol, že v súčasnosti sa umelcom vracia iba zlomok toho, čo hudobný priemysel v skutočnosti na predaji hudby zarobí. Konkrétne sa má jednať o 12 percent. A to je príliš málo.

Táto téma sa z času na čas rieši, ale vždy ide do úzadia, pričom sa v nej nerýpu ani najväčšie hudobné mená. Ktovie, možno to je problém. Pravidlá by mali byť nastavené tak, aby boli výhodné prre obe zainteresované strany. V konečnom dôsledku si ale treba uvedomiť, že je to biznis. Kto má lepšie vyjednávacie schopnosti, ten víťazí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Populárny raper šokuje internet! Pozri sa, v čom predáva svoje oblečenie

⇒ Kanyeho nový album DONDA 2 si exkluzívne objednaj KLIKNUTÍM SEM

Ľudia sú zvedaví, ako tento Kanyeho krok dopadne. Zverejnenie albumu Donda 2 je naplánované na dnešný magický dátum. Preto magický, pretože v kalendári svieti 22.02.2022, pričom je utorok, čo je druhý deň v týždni. Aj keď možno nie ste fanúšikmi numerológie, verte tomu, že Kanye má podobné záležitosti rád. A vzhľadom na to, ako sa v uplynulom období správa, môžeme od neho čakať aj niekoľko zaujímavých vyjadrení.

Riskantný krok

Je to samozrejme riskantný krok. Predovšetkým v dobe, kedy sú užívatelia zvyknutí na to, že ku všetkému sa dostanú veľmi jednoduchým spôsobom. Ak má ale niečo podobné niekto podniknúť, je to zrejme práve Kanye.

⇒ Kanyeho nový album DONDA 2 si exkluzívne objednaj KLIKNUTÍM SEM

Ktovie, možno sa ukáže, že Stem Player je budúcnosť hudobného priemyslu a bude to viesť k vytvoreniu tlaku na Spotify či Apple Music. Na druhej strane, môže sa veľmi ľahko stať, že Donda 2 sa ocitne na okraje záujmu a Kanyeho popularita utrpí. Na druhej strane, West momentálne rýpe do nového partnera svojej ex-manželky Kim Kardashian, Petea Davidsona. A veľkú časť CD by mal rapper venovať aj tomuto dissu. Pre časť používateľov to bude dostatočná motivácia, aby sa k albumu dostali.

Netreba zabúdať ani na to, že internetoví piráti budú hľadať všetky možné spôsoby, ako sa k novej hudbe od Ye dostať. Keď sa dá dostať k filmovým a seriálovým novinkám, toto by nemal byť iný prípad. Alebo bude mať Kanye West nový album zabezpečený lepším spôsobom, ako má svoje filmy komiksové štúdium Marvel? To sa zdá prinajmenšom nepravdepodobné.

Čítajte taktiež: Anglickom otriasla smutná správa. Svet opustila jedna z najdôležitejších postáv britskej hudby. Oceňovaná osobnosť mala iba 31 rokov. Úmrtie prišlo veľmi náhle. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kanye West chce, aby jeho deti navštevovali Donda Academy: Čo všetko by sa tam naučili?

Bude vás zaujímať: Nicki Minaj je späť. Kráľovná rapu zverejnila dva nové tracky. Ich cieľ je jednoznačný: Opäť rozbiť scénu. Pozrite sa, či sa jej to darí.

Photo credits: Roy Rochlin/Getty Images

Odporúčame