Kanye West chce, aby jeho deti navštevovali Donda Academy: Čo všetko by sa tam naučili?

Kanye west

Najnovší rozruch okolo Kanye Westa stál speváka nemalé peniaze (Zdroj: commons.wikimedia.org/rodrigoferrari)

#Kontroverzný umelec vyhlásil, že jeho akadémia Donda bude patriť medzi najkvalitnejšie vzdelávacie inštitúcie v Spojených štátoch amerických. Aké sú ale jej osnovy a čo všetko sa tam deti môžu naučiť?

Akadémia svetovej úrovne

Akadémia Donda sa opäť dostala do centra pozornosti. Kanye West pred pár dňami totiž pridal na Instagram viacero príspevkov o tom, aký je nespokojný so školou, ktorú navštevujú jeho deti, a s tým, že on sám nemal možnosť o výbere školy rozhodovať. West je názoru, že jeho deti by mali navštevovať školu, ktorú sám založil.

Nie je to prvýkrát, čo umelec verejne prezentuje odlišné názory od tých, ktoré má matka jeho detí. Otázka výberu školy bola len jednou z vecí, ktoré rozoberal v sérii príspevkov, ktoré po pár hodinách zmazal. Donda Academy však mnohých zaujala. Ako píše Distractify, ide o vzdelávaciu inštitúciu, ktorú Kanye West založil v kalifornskom okrese Ventura County.

„S dôrazom na integritu a starostlivosť pripravuje Donda Academy študentov na to, aby z nich vyrástla nová generácia lídrov, mysliteľov a inovátorov,“ uvádza sa na oficiálnom webe inštitúcie. Akadémia má vraj svojim študentom poskytnúť vzdelanie na svetovej úrovni, ktorého súčasťou je „jasne stanovená osnova a dôraz na udržateľnosť, kreativitu, kritické myslenie a riešenie problémov.“

https://www.instagram.com/p/Ch79PJ4vVRS/

Cirkevná škola

Ide o súkromnú inštitúciu, takže si študenti budú musieť platiť školné. Jeho výška sa podľa HITC na oficiálnych stránkach nespomína. Žiaci ale majú možnosť získať štipendium.

„Vítaný je každý, nezávisle od finančnej situácie. Študenti, ktorí spĺňajú podmienky, majú k dispozícii možnosť finančnej výpomoci či štipendií,“ uvádza akadémia.

Donda Academy poskytuje vzdelanie vo všetkých ročníkoch, ktoré sú k dispozícii aj na verejných školách. Môžu ju navštevovať už žiaci od predškolského veku až po stredoškolský. V jednej triede má byť najviac 12 žiakov a pomer žiakov pripadajúcich na jedného učiteľa má byť 10:1. Vzhľadom na náboženské presvedčenie Kanye Westa asi nie je prekvapením, že Donda je cirkevnou školou. Náboženstvo je pevnou súčasťou osnovy každého ročníka.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Populárny raper šokuje internet! Pozri sa, v čom predáva svoje oblečenie

„Každý deň sa študenti akadémie Donda učia základné predmety, budujú svoju vieru a zúčastňujú sa dvoch rozširujúcich hodín,“ píše sa na stránke inštitúcie.

Medzi základné predmety patrí okrem náboženstva tiež matematika, jazyk a literatúra, a tiež veda. Rozširujúcimi predmetmi, z ktorých si môžu žiaci vyberať, sú potom cudzie jazyky, vizuálne umenie, film, spevácky zbor. Jedným z rozširujúcich predmetov je dokonca aj parkour.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, hitc.com, distractify.com
Odporúčame