Hviezda sociálnych sietí, sen mnohých ľudí: Boo bol najroztomilejším psom na svete

Facebook/Boo

#Pred pár rokmi sa na internete objavila senzácia v podobe malého psíka, ktorý pripomínal plyšáka. Volal sa Boo a išlo o rasu pomerian. Jeho sláva závratne stúpla po tom, čo mu jeho majiteľ zriadil facebooku stránku.

Tú si všimla speváčka Kesha a zazdieľala ju na svojom Twitteri. Milému psíkovi tak zo dňa na deň pribudlo množstvo nových fanúšikov, ktorí sa na malého chlpáča nevedeli vynadívať. Na Facebooku má stránka o ňom viac ako 16-miliónov fanúšikov.

Boo sa narodil v marci 2006 a iba pred pár dňami obletela svet smutná správa. Psík, ktorý si vyslúžil prívlastok najroztomilejší pes sveta zomrel v spánku. Jeho majiteľ Irene Ahn, ktorý pracoval pre Facebook, vlastnil ešte jedného psíka, Boo-ovho staršieho brata Buddyho. Spoločne s Boo tvorili nerozlučnú dvojicu. Keď Buddy v roku 2017 zomrel, Boo niesol jeho odchod veľmi ťažko a začal mať zdravotné problémy. Objavili sa dokonca informácie, že Boo zomrel na zlomené srdce.

Za 12 rokov sa z Boo stal pes, po ktorom začali túžiť ľudia na celom svete. Objavil sa na v mnohých reklamách, ale boli o ňom vydané aj dve knihy. Veríme, že teraz sa už spoločne s Buddy šantia v psom nebi.

Odporúčame