Hollywood, Simpsonovci aj hudobníci: Predpovedali Trumpovo víťazstvo už pred rokmi!

Youtube

#Donald Trump zvíťazil v amerických voľbách a už o pár týždňov sa ujme postu amerického prezidenta. Takáto veta by ešte pred niekoľkými týždňami mohla znieť nereálne a pred rokmi by bola považovaná za úplnú absurditu. No s dávkou nadhľadu sa dá povedať, že všetko už bolo v populárnej kultúre predpovedané.

Simpsonovci

Píše sa rok 2030 a Lisa Simpson sa stala prezidentkou USA, tento post a obrovské dlhy prebrala… ehm, uhádli ste… po prezidentovi Trumpovi. Jeden z autorov dielu sa nedávno vyjadril, že malo ísť o varovanie, treba povedať, že sa trafil naozaj presne. Pozrite si napríklad video, v ktorom simpsonovský prezident Trump ide po pohyblivých schodoch v porovnaní so skutočným Trumpom. Je to tam.

https://www.youtube.com/watch?v=2hzRnwLTMfM

Rage Against the Machine

Známa ľavicová skupina zo Spojených štátov natočila jeden zo svojich najznámejších klipov na schodoch pred Wall Street. Režisérom bol dokumentarista a provokatér, kontroverzný Michael Moore (Hlúpi bieli muži, Sicko, Fahrenheit 911…). Kapelu na konci klipu zatýkajú, čo je však dôležité je, že okolo 1:00 sa v zábere objaví človek s transparentom Donald J. Trump for President 2000. Písal sa rok 1999 a kapela reagovala na Spojené štáty Bushovej administratívy.

Návrat do budúcnosti II

Pokračovanie legendárneho filmu z 80. rokov ukazuje, ako sa Martyho úhlavný nepriateľ Biff Tannen stal v budúcnosti prezidentom USA. Autori filmu pripustili, že Tannen z budúcnosti bol inšpirovaný Trumpom, čo je viditeľné aj na jeho vizuálnej podobe. A láske ku kasínam… Dosť trefné, nemyslíte?

Odporúčame