Holandsko zorganizuje obrovskú Brexit párty na pláži: S Britmi sa chcú rozlúčiť desaťtisíce ľudí

Zdroj foto: Pixabay.com/ Free-Photos

#Kontroverzný odchod Veľkej Británie z Európskej únie budí rôzne reakcie. A to zjavne nielen na Slovensku. Napríklad v Holandsku sa z letoviska Wijk aan Zee stane počas posledného dňa členstva Britov v únii miesto veľkej párty. Na tú už prostredníctvom Facebooku potvrdilo účasť asi desaťtisíc ľudí.

Zaujímavé bude, zdá sa, hudobné aj gastronomické menu- na párty sa majú jesť holandské lupienky, piť nemecké pivo a francúzske víno. Ak by bolo podľa organizátora Rona Toekooka dostatok záujemcov, objednať by si mohli skupinu, ktorá by zahrala, napríklad, tematickú pieseň We´ll meet again od speváčky Very Lynn.

Zdroj foto: wikimedia commons/ ChiralJon

Ľudia kreativitou nešetrili a organizátorom prostredníctvom sociálnej siete hneď navrhli, aby do repertoáru pridali aj pieseň England Lost alebo Every Time We Say Goodbye. 31. októbra teda chcú Holanďania sledovať, ako sa Británia na druhej strane mora prebudí do novej etapy bez EÚ. Či však bude potrebné získať napríklad povolenie od mestskej rady je otázne, rovnako ako povaha podujatia, ktorá by sa mohla podobať britským festivalom.


Chceš zažiť párty, ktorá nechce byť populárna?
Tak to nesmieš vynechať The Unpopular Party v Bratislave s Pil C a Fobia Kidom. Lístky nájdeš na Predpredaj.sk!

Zdroj: metro.co.uk
Odporúčame