Highlighty slovenských športovcov: Prečo slovenskí atléti trávili čas v ďalekej Afrike?

Slovenskí športovci Juhoafrická republika

Slovenskí atléti trávili čas v Afrike (Zdroj:instagram/nasaatletika)

#Život športovcov nie je založený iba na úspechoch, ak ťa okrem toho zaujíma aj ich súkromie a bežný život, si na správnom mieste. Prezradíme ti ako sa darilo našim hokejistom na turnaji v Bratislave, ale aj to, kde sa pripravovali na novú sezónu atléti. Prinášame ti totiž highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe.

Úspešný turnaj pre hokejistov

Slovenskí hokejoví reprezentanti sa stali víťazmi domáceho Vianočného Kaufland Cupu. V sobotňajšom zápase zdolali Lotyšov 6:1. Triumf zariadil hetrikom kapitán Peter Cehlárik a po jednom góle zaznamenali Samuel Takáč, Róbert Lantoši a Alex Tamáši. Na víťazstvo nadviazali po úspešňom prvom zápase, v ktorom zdolali Nórsko 6:0. Turnaj slúžil ako príprava pred Majstrovstvami sveta, ktorú sa budú konať v Lotyšsku a Fínsku od 12. do 28. mája 2023.

Bátovská Fialková so sezónnym maximom

Slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková atakovala pódium v piatkových rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v seriáli Svetového pohára vo francúzskom Annecy-Le Grand-Bornand. Napokon ju klasifikovali na 7. priečke a je to jej zatiaľ najlepší výsledok v SP v tejto sezóne, za ktorý si do hodnotenia pripísala 36 bodov.

V nedeľných pretekoch na 12,5 km sa dostala na druhej ležke do najlepšej desiatky. Vypadla z nej na deviatom kilometri po tretej streľbe, na ktorej urobila jednu chybu. Na záverečnú položku v stoji prišla ako dvanásta, no minula až trikrát. Po absolvovaní trestných okruhov skončila na 23. pozícii.

Atléti sa vracajú z Afriky

Mnohí slovenskí reprezentanti v atletike sa už intenzívne pripravujú na nasledujúci rok, ktorý sa začne v druhej polovici januára. Na novú sezónu sa aktuálne pripravovali v Juhoafrickej republike, kde okrem tréningov mali aj trochu času spoznávať krajinu.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame