HBO na apríl vytasilo poriadnu nálož filmov a seriálov: Čaká ťa nový Tarantino či silná miniséria o jednovaječných bratoch

Zdroj: CINEMAX

#Koronavírus spôsobil, že množstvo z nás sa momentálne nachádza v dobrovoľnej či nútenej karanténe. Každý z nás preto využíva svoju obrovskú dávku voľného času podľa seba. Pokiaľ ťa už ale žiadna manuálna činnosť nebaví a ty máš chuť sa len tak zvaliť pred televízor/notebook, HBO si pre teba pripravila opäť raz skvelé tipy.

Vtedy v Hollywoode (na HBO GO a HBO 19. apríla)

Deviata snímka scenáristu a režiséra Quentina Tarantina (Pulp Fiction, Jackie Brown, Kill Bill, Nehanební bastardi…) je oficiálne jedným z najlepších filmov minulého roka. Toto perfektne obsadené retro musia vidieť všetci milovníci filmu. V Los Angeles roku 1969 sa televízna hviezda Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný dablér Cliff Booth (Brad Pitt) snažia presadiť v meniacej sa filmovej brandži, ktorú už sotva spoznávajú.

Čakajte veľa hereckých hviezd aj dejových liniek, a to vrátane alternatívnej histórie príbehu Sharon Tate a Charlesa Mansona. Snímka sa vracia k posledným chvíľam zlatého veku americkej továrne na sny. Z desiatich oscarových nominácií nakoniec film premenil dve – jednu sošku si zaslúžene odniesol Brad Pitt za stvárnenie vedľajšej úlohy, za ktorú zožal aj Cenu BAFTA a Zlatý glóbus.

Bludné kruhy (na HBO GO od 28. apríla)

Šesťdielny, vynikajúco obsadený dramatický seriál inšpiroval populárny román Wallyho Lamba z roku 1998. Adaptoval a režíroval ho Derek Cianfrance. Jednovaječné dvojčatá Dominick a Thomas Birdseyoví (oboch hrá Mark Ruffalo) sú protagonistami rodinnej ságy, ktorá sleduje ich paralelné životy na pozadí veľkého príbehu o zrade, obetovaní a odpustení v Spojených štátoch 20. storočia.

Seriál ukazuje nešťastných bratov v rôznych fázach života a začína v ich súčasnosti, kedy sa obaja blížia strednému veku. Vtedy Dominick spomína na dospievanie – a napríklad tiež na snahu dostať svojho schizofrenného, paranoidného brata z liečebne.

Americká žena (na HBO GO od 5. apríla)

Deb (Sienna Miller) sa nikdy neostýchala byť čiernou ovcou rodiny. Bola mladá, keď sa jej narodila dcéra Bridget a Bridget bola mladá, keď sa jej narodil syn Jesse. Všetci traja viedli v podstate šťastný život v pensylvánskom robotníckom mestečku. Potom si ale Bridget vyšla von so svojím bývalým priateľom, Jesseho otcom, a už sa nikdy nevrátila. Debina sestra i matka zapoja všetkých miestnych do dôkladného pátrania, ale bez úspechu.

Čas plynie, bolesť postupne poľavuje. Tridsaťdvaročná babička Deb sa rozhodne ísť ďalej a vychovať Jesseho sama. Začne novú kariéru a nájde si priateľa Chrisa, charizmatického stavebného robotníka a muzikanta. Lenže počas jedenástich boľavých rokov na svetlo vyplávajú nové skutočnosti, ktoré všetko zmenia.

Lego príbeh 2 (od 12. apríla na HBO GO)

Po úspechu filmu LEGO® príbeh, ktorý položil základnú kocku nového fenoménu, sa opäť stretneme s hrdinami z mestečka Brickburg. V novom akčnom dobrodružstve sa obyvatelia pustia do boja za záchranu svojho milovaného domova. Uplynulo takmer 5 rokov, odkedy bolo „všetko super“, a teraz musia čeliť novej obrovskej hrozbe, nájazdníkom z LEGO DUPLO®, ktorí ničia všetko rýchlejšie, ako to stíhajú obyvatelia znova vystavať.

V snahe poraziť nepriateľov a nanovo vyskladať harmóniu v Lego svete sa Emmet, Lucy, Batman a ich priatelia vydajú do vzdialených a neprebádaných galaxií. Na spoločnej ceste otestujú svoju odvahu, kreativitu, majstrovské staviteľské schopnosti a v neposlednom rade odhalia, akí sú v skutočnosti výnimoční.

Dora a stratené mesto (od 5. apríla)

Doru (Isabela Monerová), ktorá väčšinu života strávila spoločne so svojimi rodičmi v džungli, nič nedokázalo pripraviť na doteraz najväčšiu výzvu – strednú školu. Potom, čo jej rodičia pri hľadaní strateného zlatého mesta záhadne zmiznú, musí Dora okamžite začať konať a vrhnúť sa s partičkou nedostatočne vybavených spolužiakov ústrety divokému dobrodružstvu, aby ich zachránila.

Pozvite svoju rodinu aj kamarátov na nebezpečnú misiu, počas ktorej si Dora a jej priatelia budú musieť prekliesniť cestu džungľou, predbehnúť lovca pokladov a rozlúštiť prastaré hádanky v snahe vyriešiť nerozlúštiteľnú záhadu bájneho mesta. Vydajte sa na najzábavnejšie dobrodružstvo v živote.

Okrem toho samozrejme pokračuje množstvo seriálových projektov s novými časťami, napríklad The Plot Against America či Insecure. Medzi nimi vyniká hlavne tretia séria mimoriadne populárneho Westworldu, ktorý pomaly odkrýva množstvo tajomstiev. Tie by mohli koniec koncov potešiť aj fanúšikov iného hitu od HBO, Game of Thrones. Nebudeme ale prezrádzať, radšej sa do seriálu pusti sám bez spoilerov.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame