HBO Max v júli: Silné ženské bojovníčky z Afriky, Justice League aj muzikálová komédia o spievajúcom krokodílovi

Justice League Zacka Snydera (Zdroj: HBO)

#Bohatý výber z filmov, seriálov a dokumentov ponúka HBO aj v júli. Dočkáš sa napríklad silného príbehu z 19. storočia, v ktorom budú odvážne hrdinky brániť Dahomejské kráľovstvo v Afrike, alebo hudobnú komédiu o krokodílovi, ktorý má rád kaviár a dobrú hudbu. To je ale len malá časť z toho všetkého, čo budeš mať už tento mesiac k dispozícii.

Bojovníčka – film

Pozoruhodný príbeh ženských bojovníčok evokujúcich príslovečné amazonky ktoré v devätnástom storočí chránili Dahomejské kráľovstvo v Afrike so zdatnosťou a odhodlanosťou ktorému sa nikto nedokázal vyrovnať. Film inšpirovaný skutočnými udalosťami sleduje úsilie generálky Nanisci (oscarová Viola Davis, nominovaná na túto úlohu rovnako ako samotná režisérka na cenu BAFTA) ktorá cvičí novú generáciu regrútok a pripravuje ich na stret s nepriateľom odhodlaným zlikvidovať ich životné a kultúrne hodnoty.

Krokodíl Lyle – film

Keď sa rodina Primmovcov presťahuje do New Yorku ich malý syn Josh sa snaží zvyknúť si na novú školu a nových priateľov. Všetko sa zmení keď v podkroví svojho domu objaví spievajúceho krokodíla ktorý miluje kúpele, kaviár a dobrú hudbu. Josh sa so spievajúcim krokodílom veľmi rýchlo spriatelí ale keď sa objaví zlý sused pán Grumps existencia krokodíla Lyleho je ohrozená. Pre záchranu Lyleho sa rodina Primmovcov musí spojiť s jeho charizmatickým majiteľom Hectorom a ukázať svetu že rodina môže vzniknúť na najneočakávanejších miestach a na veľkom spievajúcom krokodílovi nie je nič zlé.

Žiť – film

V Londýne päťdesiatych rokov minulého storočia sa nudný zatrpknutý byrokrat Williams rozhodne opustiť prácu – úradníkovi v okresnej rade bola oznámená nemilosrdná diagnóza. Vdovec otec jediného syna ktorý sa mu pochopiteľne odcudzil sa na staré kolená konečne rozhodne… žiť. Nenápadná avšak veľmi kvalitná snímka získala dve oscarové nominácie – pre Billa Nighyho za stvárnenie protagonistu a tiež pre známeho spisovateľa Kazua Ishigura ktorý napísal scenár.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Jún s HBO Max: Rozpáli ťa Magic Mike, s Addamsovcami sa vrátiš do detstva a kultovkou sa pripomenie aj Tarantino

Justice League Zacka Snydera – film

Bruce Wayne (Ben Affleck) je odhodlaný postarať sa o to, aby Supermanova (Henry Cavill) obeť neprišla nazmar. V Justice League Zacka Snydera spojí sily s Dianou Prince (Gal Gadotová) a spoločne zostavia tím superhrdinov, ktorého poslaním je zachrániť svet pred blížiacou sa hrozbou katastrofických rozmerov. Táto úloha je však oveľa ťažšia, než si Bruce predstavoval, lebo každý z nováčikov čelí vlastným démonom, ktorých musí poraziť, aby mohli dať dohromady jedinečnú ligu superhrdinov. Batman (Ben Affleck), Wonder Woman (Gal Gadotová), Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) a Flash (Ezra Miller) dúfajú, že na záchranu planéty pred zloduchmi ako sú Steppenwolf, DeSaad a Darkseid ešte nie je príliš neskoro.

Vyznanie Frannie Langtonovej – film

Temný a podmanivý príbeh zakázanej lásky z Londýna roku 1826. Keď je jamajská služobníčka Frannie Langtonová nájdená v posteli vedľa svojej zavraždenej milenky, musí svetu dokázať, že ženu, ktorú milovala, nezabila.

Bama Rush – dokument

V auguste 2021 sa na TikToku virálne rozšíril nábor do sesterstva Alabamskej univerzity, ktorý sa rýchlo stal kultúrnym fenoménom a mal viac ako dve miliardy zhliadnutí s hashtagom #BamaRush. Dokumentaristka Rachel Fleit (oi. režisérka dokumentárneho snímku Predstavujeme Selmu Blair; tiež k videniu na HBO) prináša jedinečný pohľad na túto dlhoročnú tradíciu a sleduje štyri mladé ženy, ktoré sa v roku 2022 pripravujú na konkurz. Ukazuje svet poradcov, hviezd sociálnych sietí a potenciálnych nových členiek, ktoré túžia vstúpiť do jedného z najexkluzívnejších a najvplyvnejších univerzitných spolkov. Snímka skúma emocionálnu zložitosť a cenu spolupatričnosti.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame