Jún s HBO Max: Rozpáli ťa Magic Mike, s Addamsovcami sa vrátiš do detstva a kultovkou sa pripomenie aj Tarantino

Film Magic Mike: Posledný tanec (Zdroj: HBO)

#V júni si na HBO Max bude z čoho vyberať! Ak si skutočným milovníkom krásy a hudby, posadíš sa na zadok rovno dvakrát – pri filme Magic Mike a seriáli Idol. Počas horúcich dní si zastrieš žalúzie a mysterióznu atmosféru, z ktorej nebudeš chcieť uniknúť, ti dotvorí seriál Cesta von. Na odľahčenie ti HBO ponúkne animovaný príbeh Addamsovcov a na nostalgickej vlne môžeš ostať naladený ešte o niečo dlhšie s peckovou Tarantinovkou Divoký Django. Aby si to všetko stihol, začni radšej už dnes.

Magic Mike: Posledný tanec – film (4. jún)

„Magický“ Mike Lane (Channing Tatum) sa po dlhšej prestávke opäť dostáva na scénu potom čo mu nevyšiel obchod a bral malé kšefty ako barman. Mike teraz mieri do Londýna spolu s prominentnou spoločníčkou (Salma Hayek Pinault) ktorá ho zlákala ponukou aká sa neodmieta.

Idol – pôvodný seriál (od 5. júna)

„Všetci túžime po veciach, ktoré pre nás vážne nie sú dobré…“ Dej atraktívne obsadeného šesťdielneho seriálu (The Weeknd! i Lily-Rose Depp!) sa odohráva vo svete hudobného priemyslu a jeho spolutvorcom a spoluscenáristom je sám Sam Levinson, ktorému vďačíme za Eufóriu.

Samozvaný guru nadviaže komplikovaný vzťah s vychádzajúcou popovou hviezdou. Táto Jocelyn sa počas svojho posledného turné nervovo zrúti, ale chce sa vrátiť na scénu ešte lepšia a silnejšia. Jocelyninu vášeň podporuje manažér nočného klubu Tedros, charizmatický chlapík so špinavou minulosťou. Kam ju dostane jej nová láska? Pomôže jej vzlietnuť na vrchol, alebo poškodenú, trpiacu dušičku zvrhne do najtemnejšieho podpalubia?

ÍÁ – film (11. jún)

Ía je šedý oslík, ktorý je v dôsledku legislatívneho aktu oslobodený z cirkusu. V tej chvíli začína surreálne putovanie svetom a jeho očami divák vníma ľudské počínanie v najrôznejších podobách. Na ceste sa stretáva s futbalovými ultras, s vodičom kamiónu aj s mladým kňazom, ktorý zlyhal na svojej duchovnej púti… Z poľského cirkusu až na talianske bitúnky, v dobrom aj zlom, letom (moderným a nepochopiteľným) svetom.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
HBO Max v máji: Inštalatéri z Bieleho domu, minuloročný kinový hit aj posledné epizódy Barryho

Matador poľskej kinematografie Jerzy Skolimowski si k spolupráci na svojráznu variáciu na Bressonovej filmovej alegórii A čo ďalej, Baltazár prizval talentovaného mladého kameramana Michała Dymka. Spolu vytvorili odvážne, formálne slobodné podobenstvo, ktoré zažiarilo v Cannes a Poliaci ho dokonca zvolili ako svojho zástupcu do súťaže o Oscara.

Stratený kráľ – film (18. jún)

V roku 2012 sa pod parkoviskom v Leicesteri našli pozostatky kráľa Richarda III., ktoré boli vyše pol tisícročia považované za stratené. Za prevratným úspechom stojí amatérska historička Philippa Langley, ktorej výskum sa stretol s nepochopením priateľov a príbuzných, ako aj so strašnou skepsou odborníkov a akademikov.

Inšpiratívny príbeh ženy, ktorá sa nenechala prehliadať a podceňovať a postavila sa najvýznamnejším anglickým historikom. Tých nakoniec prinútila prehodnotiť názor na jednu z najkontroverznejších osobností anglických dejín. Ak sa vám páčil film Vykopávky s Carey Mulligan a Ralphom Fiennesom v hlavných úlohách, Strateného kráľa v réžii matadora Stephena Frearsa si nenechajte ujsť!

Rodina Addamsovcov – film (10. jún)

Pripravte si prsty na lusknutie! Na plátna kín opäť prichádza ikonická rodina, ktorá každý rok vyhráva všetky súťaže na Halloween. Tentokrát sa členovia tejto vtipnej a výstrednej rodinky predstavia v animovanej podobe. Malí aj veľkí diváci sa môžu tešiť na skvelú zábavu, pretože Addamsovci sa budú snažiť silou-mocou dokázať, že dobrí susedia sú pre svoje okolie na nezaplatenie.

Hausen – seriál (od 1. júna)

Nedávno ovdovelý otec, ktorý sa snaží začať odznova, prijme miesto správcu schátraného bytového komplexu. Čoskoro po nasťahovaní začne jeho dospievajúci syn Juri cítiť, že do ich nového domova preniká čosi zlovestného: temná sila, ktorá sa tajne priživuje na nešťastí obyvateľov rozpadnutej budovy. Aby s ňou Juri mohol bojovať, musí zjednotiť svojich susedov v zúfalej vzbure…

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
HBO Max v máji: Inštalatéri z Bieleho domu, minuloročný kinový hit aj posledné epizódy Barryho

Cesta von – seriál (od 4. júna)

Seriál odhaľuje tajomstvo desivého mesta, ktoré uväzní každého, kto do neho vstúpi. Zúfalí obyvatelia sa snažia viesť aspoň zdanlivo normálny život, zatiaľ čo hľadajú cestu von. Musia však čeliť hrozbám okolitého lesa vrátane hrôzostrašných netvorov. Tí sa vynárajú po západe slnka.

Divoký Django – film (17. jún)

Dej sa odohráva dva roky pred občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí (Christopher Waltz). Sám sa stane krutým lovcom ľudí za odmenu, vyslobodí sa od bratov Brittlovcom a spolu so Schultzom sa vydáva oslobodiť z otroctva svoju ženu Broomhildu (Kerry Washington).

Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov. Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí.

 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame