Je Frayer Flexking kritizovaný až príliš? (NÁZOR)

Frayer Flexking je platnou súčasťou SK rap game. (Zdroj: Instagram/simontheseal)

#Frayer Flexking je právoplatným členom slovenskej rapovej scény. Ak by ho aj niektorí ľudia chceli ignorovať, nemôžu, pretože je aktívny, počúvaný a jeho fan base sa neustále zvyšuje. Je to osobitý týpek, ktorý má svojich priaznivcov aj odporcov.  Na jazyk sa ale tlačí otázka, nie je tak trochu kritizovaný až príliš?

Frayer Flexking ako tŕň v oku

Frayer je ten druh človeka, ktorého buď máte radi, pretože má v sebe niečo špeciálne a málo vídané, pričom taktiež vie zaujať. Na druhej strane, ak vám „nesadne“, je doslova tŕňom v oku. Extravagantné vystupovanie, svojský prejav a skladby, ktoré, ak máte radi rapový old school, tak si nevypočujete.

Sto ľudí, sto chutí. A to nie je iba fráza, to je fakt. Treba si však uvedomiť, že Flexking s hejtom veľmi dobre pracuje, pričom, už ho na jeho osobu nie je tak veľa ako v začiatkoch. Skutočne, pred približne rokom bola situácia horšia. Dá sa teda polemizovať o tom, že Andreas to najhoršie zvládol. Získal priaznivcov, skrotil odporcov a robí to, čo ho baví.

Objavil sa na spoluprácach s menami ako Rytmus, Pil C či Separ. Ukazuje sa v rôznych rapových polohách, strieda flowy. Nie je prekvapením, keď od neho za sebou počujete 2 skladby, pričom jedna je koncertový banger a druhá je pokojná a má v sebe chill vibe.

Možno si to neuvedomujete, ale Flexking sa zlepšuje. Jasné, nájdu sa poslucháči a rap fans, ktorí mu kredit skrátka nedajú. Ak ale oddelíte umelca od jeho vystupovania (čím nevravíme, že by bol Frayer nejakým zlým vzorom alebo čokoľvek, je aký je, čo riešime aj vyššie), jeho hudba si zaslúži kredit.

Naberá skúsenosti a užíva si život

Ak ste počúvali Flexkingov debutový album STOKAR, pochopili ste, že prešiel zaujímavú životnú cestu. Urobil chyby, za ktoré zaplatil daň, poučil sa z nich a pohol sa ďalej. Jeho devízou je fakt, že je aktívny a rád sa posúva dopredu. Teda, nepoznáme ho osobne, ale pôsobí na nás presne týmto spôsobom. Ak by ste si o jeho prvom sólovom projekte chceli prečítať viac, môžete tak urobiť na našom webe. A pripájame vám ho aj nižšie.

Flexking a album „STOKAR“: Projekt, ktorý naplno ukázal potenciál

Z niekdajšieho predskokana veľkých mien sa pomaly, ale isto veľké meno stáva. Frayer Flexking sa venuje nielen hudobnej stránke svojej kariéry, ale aj tej marketingovej. Má niekoľko zaujímavých sponzorských spoluprác, pričom ho môžeme vidieť aj v rámci športovej organizácie Fight Night Challenge. V boxerskom ringu sa predstavil už dvakrát. Čis Tého dokázal poraziť, s Refewom prehral. Na konci decembra ho čaká tretí boxerský duel, nastúpi proti účastníkovi reality show Farma Baronovi.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Separov nový album odje*e strop. Kedy Separ vydá nový singel?

Dozrievanie áno, zmena nie

Je okolo neho pozornosť, vďaka hudbe aj vďaka bojovým športom. Taktiež kvôli trash talku či výmene ostrejších alebo menej ostrých narážok s inými rapermi. Niekedy je na mieste sa zamyslieť nad tým, či je kritika na Frayera Flexkinga oprávnená, respektíve, či jej nie je až priveľa.

Samozrejme, každý má právo na svoj názor a tak to aj vždy bude. Čo ale Frayer robí také, aby pod takmer každým jeho príspevkom či videom ľudia šírili hejty? Možno je to naopak dôkaz toho, že niečo robí správne. Flexking nemôže byť ignorovaný, teda, ak máte radi slovenský rap. Toto meno sa dostalo do úrovne, v ktorej ho nemôžete ignorovať.

Pričom, stále je v mladom veku a má smelé plány do budúcnosti. Je preto na mieste tvrdiť, že Frayera bude v nasledujúcich rokoch ešte viac, ako doteraz.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame