Toto je hymna futbalových MS 2022. Sú tam rapové prvky?

Futbalové MS 2022 budú tento rok v ázijskom Katare. Šampionát, ktorý sprevádzajú kontroverzie, ale aj očakávania, získal aj svoju oficiálnu skladbu. A práve na ňu sa na nasledujúcich riadkoch zameriame.

MS 2022 s bangrom?

Otázka znie: Je titulná skladba k majstrovstvám sveta 2022 v Katare bangrom? Samozrejme, tento druh songov má jeden hlavný cieľ, ktorým je zachytiť čo najväčšie spektrum ľudí. Taktiež je dôležité, aby sa pieseň dostala pod kožu a ostala tam. Spomenúť si môžeme napríklad na „Waka Waka“ od Shakiry z roku 2010, či na „Wavin‘ Flag“ od K’NAANA, ktorá vyšla v tom istom roku. Sú to veci, ktoré sa stali večnými.

Toto je skladba „Hayya Hayya“, alebo v anglickej verzii „Better Together“ (Lepší spoločne), ktorá uzrelo sveta pred niekoľkými dňami. Má rozhodne potenciál na to, o niekoľko mesiacov mala bangrové parametre.

Už teraz má takmer šesť miliónov views, pričom vzhľadom na to, že šampionát je na programe koncom tohto kalendárneho roka, môžeme počítať s tým, že sa z „Hayya Hayya“ postupom času stane virálna záležitosť.

Rapové prvky?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Trinidad (@trinidad)

Ako správny rapový web sme sa zamerali na to, či má titulná skladba k majstrovstvám sveta 2022 v Katare v sebe rapové prvky. Vzhľadom na to, že na nej spolupracovali traja autori, Trinidad Cardona, Davido a Aisha, bola šanca, že by sme tam niečo rapové mohli nájsť.

Po niekoľkých vypočutiach môžeme konštatovať, že o rape v súvislosti s „Hayya Hayya“ nemôžeme hovoriť. Na druhej strane platí, že kto chce niečo niekde vidieť, tak to aj nájde. Takže, ak počujete v „Better Together“ niečo rapové, rozhodne to neberte ako negatívum.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Skladba, ktorá prezrádza dôvod rozpadu Gramo Rokkaz

Photo credits: Trinidad Cardona, archív

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *