FOTO Otec štyroch detí sa naučil používať Photoshop: Každý deň ich tak berie na magické dobrodružstvá

John Wilhelm/facebook.com/johnwilhelmisaphotoholic/Bored Panda

John Wilhelm / facebook.com/johnwilhelmisaphotoholic

#Rodinné fotografie sú niečim, čo nesmie chýbať azda v žiadnej domácnosti. Pripomínajú nám nádherné momenty z nášho života a mnohokrát aj situácie, ktoré si nepamätáme, pretože sme boli príliš malí. Švajčiar John Wilhelm sa do fotografovania rodinných momentov ale pustil naozaj skutočne zostra a nesmierne originálne. Veď presvedčte sa sami.

Tento 48-ročný otec troch dcér a jedného syna žije so svojou manželkou v meste Winterthur, ktoré je šiestym najväčším mestom Švajčiarska. Ako sám hovorí, fotografovanie hralo v jeho živote veľmi významnú úlohu. Jeho otec bol príležitostným fotografom a postaral sa o založenie dvoch lokálnych združení venujúcich sa práve zachytávaniu nepohyblivých obrázkov. John tak celé dospievanie trávil v obklopení kamier, časopisov, tmavých miestností, objektívov a často aj poriadne bláznivých svadieb. V tom čase sa mu však všetko okolo nezdalo príliš dôležité.

Všetko sa však zmenilo v momente, keď dostal do rúk svoju prvú digitálnu kameru. Stala sa iskrou, ktorá zapálila plameň. Vybral sa na cestu plnú programov, techník, skúseností a softvérových systémov. K tomu všetkému sa v roku 2011 pridal Photoshop a 3D nástroje. John všetkým odkazuje, že to bolo to najlepšie, čo ho mohlo stretnúť. Výsledok jeho práce si môžete pozrieť nižšie v galérii.

Zdroj: Bored Panda, Facebook/John Wilhelm is a Photoholic

 

Odporúčame