Pridaj sa aj ty k revolúcii diktátora Castilla: Hra Far Cry 6 predstaví srdce Karibiku zmietané bojom o moc

Záber z hry Far Cry 6

(Zdroj: Ubisoft)

#Ubisoft po novom Assassin’s Creed nezaháľa. Dalo by sa povedať, že štúdio už pracuje viac-menej len na ich troch najväčších a najpredávanejších sériách – konkrétne ide o spomínaný Assassin’s Creed (Valhalla, Origins, Odyssey), Tom Clancy’s (Rainbow Six Siege, The Division, Ghost Recon) a práve Far Cry.

Nádych Narcosu a starej Kuby

Šiesty diel Far Cry ti ukáže národ Yara. Ak ti ju máme priblížiť, tak si predstav Kolumbiu alebo Mexiko tak, ako ich poznáš zo seriálu Narcos. Staré autá, farebné bermudy, ošarpané budovy, ale aj diktátorský režim – jednoducho pocit tropického raja. Na čele tohto režimu je Anton Castillo, vládnuci vďaka sľubu o prosperite, ktorý dal ľudu počas volieb. Spoločne so svojím mladým synom Diegom sú budúcnosťou ostrova, na ktorom národ žije.


Prichádzajú Vikingovia: Nový Assassin’s Creed nám predstaví krvavé vojny odvážnych severanov


Antonova brutalita však nepozná hranice. Národ je rozdelený, nenávidí diktátorove prešľapy a keď v jeden okamih Antonova moc zájde príliš ďaleko, ľudia sa v názore vzbury zjednotia. Môžeme si pod tým predstaviť fakt, že tvorcovia tentokrát čerpali inšpiráciu zo skutočného príbehu o Pablovi Escobarobi či Fidelovi Castrovi.

Záber z hry Far Cry 6
Far Cry 6 ti ukáže národ Yara (Zdroj: Ubisoft)

Bojuj za slobodu

Ty budeš v tejto vzbure vystupovať ako Dani Rojas, obyčajný obyvateľ ostrova, ktorý chce svoju domovinu chrániť pred diktátorským režimom. Máš však na výber, či Dani bude muž alebo žena. Podobný prípad sme nedávno v Ubisofte videli v Assassins’s Creed s podtitulom Odyssey.

Okrem toho, že na svojej ceste spoznáš množstvo postáv, ktoré ti nadelia samé side-questy, bude tvojím spoločníkom aj rozkošný jazvečík Chorizo. Nenechaj však na prvú intuíciu, že ide o obyčajného psíka. Chorizo síce nemá zadné nôžky, vývojári však naznačujú, že by ti mal v revolúcii významne pomôcť.

Záber z hry Far Cry 6
Chorizo bude tvojim verným spoločníkom (Zdroj: Ubisoft)

Otvorený svet, ktorý ovláda hollywoodska hviezda

Far Cry bolo vždy známe svojimi RPG prvkami a otvoreným svetom. Ubisoft však jasne vyhlásil, že šieste pokračovanie ponúkne doteraz najväčší svet, aký sme v sérii videli. Jeho srdcom bude hlavné mesto Esperanza, v ktorom sídli samotný diktátor Castillo. Daj si však pozor na jeho vojsko a hliadky, ktoré celé mesto okupujú.


Chceš aj ty vytiahnuť z hier maximum? Tieto slúchadlá ti rozhodne doprajú nadupaný audiozážitok


Samozrejmosťou tohto otvoreného sveta budú aj rôzne menšie mestečká, pláže a dokonca aj džungľa. Určite každého poteší správa, že diktátora Antona Castilla si v hre zahral výborný hollywoodsky herec Giancarlo Esposito.

Toho určite poznáš ako jedného zo záporákov dramatického seriálu Breaking Bad (Perníkový takto) či z aktuálne obľúbeného Star Wars seriálu The Mandalorian. Podľa hlasu možno spoznáš aj jeho herného syna Anthonyho Gonzaleza (Diego), konkrétne z dabovania hlavnej postavy oscarovej pixarovky Coco.

Záber z hry Far Cry 6
Far Cry 6 ponúkne najväčší otvorený svet v rámci celej série (Zdroj: Ubisoft)

Problém s vydaním včas

Ak si plánuješ Far Cry 6 objednať v predstihu, mám pre teba jedu dobrú a jednu zlú správu. Tou dobrou je, že každá predobjednávka bude obsahovať jedinečné bonusy vrátane špeciálneho obleku, zbrane a talizmanu v podobe kompasu. Okrem toho zdarma obdržíš aj DLC, ktoré obsahuje skin na Choriza.

Zlá správa sa k nám dostala len pred pár dňami. Vydanie tohto titulu možno nebude také hladké ako sme si najprv mysleli. Pôvodný februároví termín Ubisoftu zrejme nevyjde, pretože na ich oficiálnej stránke sa dátum zmenil na Coming Soon (ide zrejme o nedokončenú verziu pre next-gen konzole).


The Last of Us Part II sa stalo hrou roka: Sleduj výsledky The Game Awards 2020


Tvorcovia nám teda ešte zrejme dajú presne vedieť, kedy môžeme Far Cry 6 očakávať. Isté však je, že to bude ešte tento rok, a to na nových a starých konzolách, ako aj na PC.

Čo si myslíš o novom Far Cry? Plánuješ si titul predobjednať v predstihu? Daj nám vedieť do komentára.

Zdroj: hashtag.sk, ubisoft.com
Odporúčame