Elektrické kolobežky si už v Bratislave nepožičiaš: Spoločnosť ich po dvoch mesiacoch úplne stiahla z ulíc

Zdroj: Facebook/MINT

#Ešte v júli sme ťa informovali, že Bratislava sa približuje k európskym veľkomestám po tom, čo sa do jej ulíc dostali zdieľané kolobežky. Tie boli alternatívou nie len k autám a MHD, ale aj zdieľaným bicyklom, ktoré spustili rok predtým. Spustenie bolo sprevádzané veľkou vlnou kritiky, hlavne čo sa cien týkalo.

Odomknutie stálo jedno euro a za minútu jazdy si služba strhla 15 centov, za prestávku 4 centy za minútu. Ak si si chcel nechať kolobežku celý deň, stálo ťa to rovných 30 eur, čo je celkom slušná pálka. Okrem toho sa začali kopiť informácie, že sa vo veľkom rozbehlo ich kradnutie a rozoberanie.

Zdroj: Facebook/MINT

Tomu je však očividne koniec. Už je to približne týždeň, čo všetky kolobežky z mesta vymizli. Fanúšikovia tohto konceptu sa začali na sociálnych sieťach pýtať, kam sa podeli, no a spoločnosť MINT im včera poslala mailom odpoveď. Stojí v nej, že 8. septembra bola ukončená testovacia fáza projektu a oni teraz musia analyzovať všetky dostupné dáta, aby vedeli, ako sa pohnúť ďalej.

Je teda isté, že zdieľané kolobežky nejaký čas v bratislavských uliciach neuvidíme. MINT však dodáva, že sa ešte určite vrátia. Uvidíme, či to bude už nasledujúcu sezónu. Čo si o tomto koncepte myslíš ty? Budú ti v našom hlavnom meste chýbať?

Zdroj: MINT, Facebook/MINT
Odporúčame