Ego sa zastal médií. Myslí si, že si musíme chrániť novinárov

Ego

Žijeme skutočne v náročnej dobe. Nielen, že stále musíme bojovať proti pandémii koronavírusu, ktorý sa na jeseň preklopil do ďalšej vlny, ale medzi časom sa dejú v našej malej krajine aj prinajmenšom znepokojivé politické záležitosti. A k tomu, čoho sme prakticky denne svedkami, sa z času na čas vyjadrujú aj slovenskí rapperi. 

Čo sa týka koronavírusu, tak môžeme spomenúť napríklad Majka Spirita, Dameho či Separa, tí sa k pandemickej situácii v našej krajine vyjadrovalo prakticky na dennej báze, pričom veľa vecí ich znepokojovalo. K politike ako takej sa vyjadruje málokto, pričom na druhej strane, je pozitívne, že do debát sa púšťajú zväčša len tí, ktorí politickej situácii na Slovensku rozumejú a sledujú ju.

Čo sa týka rapperov, tak o politike neraz rapovali Pil C či Strapo, teraz bude reč ale o Egovi, stálici z legendárnej skupiny Kontrafakt. Ego prehovoril na svojom profile na sociálnej sieti Instagram v rámci IG stories na aktuálnu tému, ktorou bolo trestné oznámenie na dvojicu novinárov, konkrétne na Moniku Tódovú a Konštatína Čikovského, ktorí sú súčasťou Denníka N.

Celá vec súvisela s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, ktorá stále nie je doriešená, pričom niektorých ľudí možno prekvapilo, že sa Ego k tejto problematike vyjadril. Rapper to ale poňal veľmi dobrým spôsobom, povedal, že si musíme chrániť novinárov ako je Monika Tódová a celkovo je dôležité, aby sme dbali na slobodu médií, pretože tá v 21.storočí nie je stále zaručená. Pre úplnosť, obaja novinári boli prepustení, i keď pôvodne to vyzeralo všelijak. 

Niekomu nesedí, keď interpreti riešia záležitosti mimo svoj obor, iným to zas imponuje. Názor si samozrejme urobte sami, ale my kvitujeme, že Ego sa v tomto prípade ozval a dal najavo, že aj keď primárne tvorí hudbu a vystupuje na koncertoch, nie je mu ľahostajné, čo sa deje v Slovenskej republike. Predsa len, má tu rodinu a je otcom detí, ktoré sú budúcnosťou Slovenska. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Takto rapujú hluchonemí?! Naked Bananas udávajú trend

Photo credits: Ego, profil na Instagrame Ego

Odporúčame