Slovenskom otriasa šikana. Ako to vníma Kali?

Slovensko je v šoku. Našou krajinou otriasa otrasný prípad šikany, ktorého obeťou je iba 11-ročné dievča. Táto informácia sa dotkla všetkých z nás. Výnimou nie je ani rapper Kali. Ten sa rozhodol, že sa k celej problematike vyjadrí. 

O čo sa jedná?

Jedná sa o video, ktoré sa dostalo do médií. Je na ňom vidieť, ako partia maloletých detí nalieva alkohol do iba 11-ročného dievčaťa. Následne dievča vyzlečú, kopú ho, a aby toho nebolo málo, všetko si natáčajú. Je to vyslovene nechutný prípad a vinníci by mali byť potrestatní exemplárnymi trestami bez ohľadu na ich vek.

Tým, ktorí sú zodpovední za ohavné správanie totiž chýbajú elementárna slušnosť a akékoľvek základy ľudskosť. Slovenského rappera Kaliho to nenechalo chladným, k problematike sa vyjadril sa na svojom profile na sociálnej sieti Instagram. „Tvrdý trest bez ohľadu na vek pre každého. Aj pre toho, čo sa pozeral a nič neurobil, aby tomu zabránil. Chce sa mi vracať a zároveň mám také nervy, že stať sa to mne, už by som išiel na 20 rokov minimálne.“

„A teraz si pripomeňme kauzu, keď niekto „vyšikanoval“ pani prezidentke dcéru statusom. A ona reagovala, lebo išlo o jej dieťa a nebolo to ani zďaleka tak kruté, ako táto situácia,“ vyzýva Kali k aktivite. „Nesmie ostať tento čin bez povšimnutia a nesmie zapadnúť prachom. Pretože jedného dňa, keď za šikanu nebudú tvrdé tresty, to začnú brať do rúk rodičia.“

Kali kritizuje politikov

Kali vie o čom hovorí, sám má malú dcéru. „A za seba môžem povedať, že stať sa to mne (dúfam, že nikdy), tak by sa dnes o mne rozprávalo od SK cez EÚ až po USA, Rusko a tak ďalej. A asi by som prekonal aj Eda Kempera. Takže, poďte riešiť podstatné veci a nie si brať macíkov do parlamentu, nie si brať 15-ročné dievčatká a rozbité lubne domov, nie sa ísť vysnežiť na privát, prípadne sa strkať do prdele USA a tváriť sa, ako delostrelec, keď nevieš, ako sa zostavuje prak,“ pokračuje a dodáva:

„Riešite, kto sa pichol raz, dva, 3 alebo nikdy krát, ale neriešite základné veci, ako je morálka, úcta jeden k druhému a postih za spravodlivosť, pokiaľ nejde o politický svet. Riešite variant a prestali ste riešiť človeka,“ zakončil Kali.

Photo credits: Kali, profil na IG

Odporúčame