Chceš získať 30 eur? Poradíme ti, ako ich môžeš rozumne investovať

Žena s knihou.

Chcel by si získať 30 eur? (Zdroj: GettyImages)

#Peniaze hýbu svetom. Často si však za ne zaobstaráme veci, ktoré vo svojom živote vôbec nepotrebujeme. Obzvlášť pre nás, mladšiu generáciu, platí, že peniaze, ktoré si nezarobíme tvrdou prácou, minieme na zbytočnosti. My ti dáme pár tipov, ako ich použiť čo najlepšie, aby mala tvoja investícia skutočný zmysel.

Posúvaj seba samého

Ak si niekedy uvažoval nad tým, či si radšej kúpiš najnovšiu edíciu tenisiek alebo zaplatíš kurz programovania, porovnaj si výhody a nevýhody oboch variantov. Tenisky budú „najnovšie“ len pár mesiacov, kým príde na trh modernejší model. Materiálne veci sa môžu pokaziť, stratiť alebo zničiť. Vedomosti ti však nikto nevezme. A je jedno, či investuješ do kníh alebo doučovania angličtiny. Investícia, ktorá sa ti v budúcnosti vráti a nadobudneš vďaka nej nové poznatky, je najlepšou voľbou.

Dopraj si zážitok a podpor svoje záujmy

Je ťažké tešiť sa zo života a popritom nič nezažiť. Preto môžeš svoje peniaze bez výčitiek použiť aj na svoje záľuby. Chodíš rád na výlety s priateľmi a spoznávaš nové miesta, máš obľúbený športový klub a chceš ísť na zápas, alebo si sám aktívny športovec a potrebuješ novú časť výstroja? Dopraj si! To všetko totiž v tebe zanechá spomienku na to, že vynaložené peniaze mali význam a do života ti niečo skutočne priniesli. Naše možnosti sú síce pre pandémiu výrazne obmedzené, ale verme, že už nie nadlho.

Radšej niekým byť než niečo mať

V detstve často snívame o tom, že raz budeme bohatí. Nový song Do Seba od Bejby Blue a Dalyba však upozorňuje na to, čo je v živote skutočne dôležité: „Možno máš plný účet bro, ale v tebe to zíva prázdnotou.“ A je to naozaj tak. Nie luxus, okázalé míňanie a pohŕdanie hodnotami by malo byť to, čo chceme.

A čo je vlastne najvzácnejšie na našich životoch? To, čo sa skrýva v nás, nie okolo nás. Preto je dôležité peniaze investovať hlavne do osobného rozvoja. Nič sa ti totiž nezúročí tak ako čas venovaný sebe. Vtedy je celý zisk iba tvoj.

Získaj 30 EUR a použi ich čo najlepšie

Motiváciou pri sebarozvoji a napredovaní ti môže byť aj Študentský účet od Tatra bankyOtvoriť si ho môžeš úplne jednoducho cez mobilnú aplikáciu a ako bonus dostaneš 30 eur. Je len na tebe, ako ich investuješ, sú to predsa tvoje peniaze. Vedenie účtu máš navyše bez poplatku, čím ušetríš ďalšie peniaze a môžeš ich použiť na svoje aktivity, ktoré ťa v živote posunú čo najďalej. Okrem 30 eur môžeš získať aj výhry, ako napríklad iPhone 12 či nový iPad so slúchadlami Beats.

Ešte nevieš, do čoho by si investoval? Stačí pamätať na to, čo je v tvojom živote naozaj dôležité – či už sú to nové vedomosti, zážitky, ale aj zodpovednosť voči okoliu. 

ZISTI, AKO ZÍSKAŠ 30 EUR

Advertisement

Advertoriál pripravený v spolupráci s Tatra bankou.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame