Je tvoja banka moderná a ide s dobou? Päť dôležitých vecí, ktoré by mala ponúkať

Muž s notebookom a platobnou kartou.

Zdroj: Getty Images

#Prepisuješ zakaždým všetkých 24 znakov IBAN-u ručne alebo sa vraciaš od bankomatu domov po zabudnutú kartu? Potom stojí za zamyslenie, či by si konečne nemal spoznať služby banky 21. storočia. Tu je päť vychytávok.

Základom je kvalitný internetbanking a appka poruke

Vďaka zabezpečenému online bankovníctvu môžeš 24 hodín denne spravovať svoje peniaze. Banky kedysi ľudí ohurovali krásnymi budovami s umeleckými dielami, dnes je ich vizitkou bezpečný a premakaný internetbanking. Spoľahni sa na osvedčené značky, ktoré sú na trhu roky a majú dobre nastavené bezpečnostné štandardy. Samozrejmosťou je aj prehľadná appka, v ktorej sa nebudeš strácať a dokážeš v nej okrem bežnej kontroly svojich peňazí a pohybov na účte aj ovládať limity na svojej platobnej karte, zistiť zabudnutý PIN kód, sporiť si na svetlejšiu budúcnosť či aktualizovať občiansky preukaz.

Do obchodu iba s mobilom

Dnes už nemusíš v obchode hľadať kartu po vreckách či v peňaženke. Využívaj mobil, ktorý máš hneď na dosah. Je jedno, či si android alebo apple, v oboch prípadoch môžeš využívať mobilné platby. A ak nakupuješ často aj online, ochráň seba a svoje peniaze tým, že budeš používať MobilePay – to je ďalšia vychytená aplikácia od Tatra banky, ktorá ti na každý jeden nákup vygeneruje jednorazové číslo karty.

Platba cez QR kód.
Zdroj: Getty Images

Jednoduché platby kamarátom

Poznáš to, príde ti faktúra na zaplatenie s nekonečným IBAN-om, „najlepšie“ ešte nerozdeleným po jednotlivých štvorčísliach. To je horor. Moderná banka by ti mala dať v appke nástroje, ktorými si naskenuješ QR kód s platbou alebo dokonca aj samotný IBAN. Po spoločnom nákupe hamburgerov poteší aj podpora služieb VIAMO a Payme. V prvom prípade si vypýtaš peniaze zaslaním výzvy na telefónne číslo a v druhom zašleš kamarátom link do četu, cez ktorý si bežne posielate desiatky správ. Skrátka už žiadne dlhé vypĺňanie prevodov.

Výber z bankomatu cez mobil

Niekedy jednoducho potrebuješ hotovosť. Predstav si, že si ideš zabehať len s mobilom a po ceste naspäť si chceš kúpiť napríklad vodu alebo niečo pod zub. Rád by si zaplatil telefónom, predajca však prijíma iba cash. Keby si mal ísť domov po peniaze, už sa nevrátiš. Tatra banka ti ponúka službu výber hotovosti z bankomatu prostredníctvom mobilu. Na najbližšom rohu ti tak stačí len vybrať hotovosť a kúpiť si, čo potrebuješ.

Zbohom behačkám po pobočkách

Určite poznáš niekoho, kto už dávno býva vo vlastnom, no v občianskom má stále adresu rodičov, pretože sa mu nechce obehávať „milión“ pobočiek úradov či bánk. Môžeš ho potešiť dobrou správou. Moderné banky už vďaka digitálnej komunikácii nevyžadujú, aby si ich navštevoval kvôli každej zmene, dokonca ani natoľko zásadnej, akou je nová adresa. Zmenu občianskeho preukazu by si mal jednoducho vybaviť a autorizovať v mobilnej aplikácii.

Založ si moderný účet v Tatra banke

Keď chceš mať aj ty osobný účet, ktorý spĺňa všetky štandardy dnešnej doby a dokonca aj niečo navyše, máme pre teba zaujímavý tip. Ak si ho teraz otvoríš v ktorejkoľvek pobočke Tatra banky, alebo ešte rýchlejšie a pohodlnejšie priamo cez mobilnú aplikáciu, minimálne prvých 12 mesiacov ho máš bez poplatku za vedenie. To však nie je všetko. Vďaka programu odmeňovania ho môžeš mať bezplatne navždy. Účet už máš v inej banke, no nie si s ním príliš spokojný? Jednoducho podaj žiadosť o jeho prenesenie do Tatra banky a jej pracovníci vybavia formality za teba.

VIAC O ÚČTE V TATRA BANKE

Tatra banka.
Zdroj: Tatra banka

Advertoriál pripravený v spolupráci s Tatra bankou.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame