Boli sme okúsiť neskutočnú krásu exotiky: Pozri VIDEO, v ktorom ti Martin predstaví Srí Lanku a Maldivy

Sri Lanka (foto: Martin Mondok)

#Ako správna cestovateľská duša rozhodne potrebuješ spoznávať nové miesta a krajiny. So mnou to nie je inak. Mal som to šťastie a pred pár dňami som sa vrátil zo Srí Lanky a Maldív. Na prvý pohľad relatívne podobné, exotické krajiny. Opak je ale pravdou. Aj keď sa nachádzajú len necelú hodinku letu od seba, ide o diametrálne odlišné ostrovy indického oceánu. Ak ťa zaujíma v čom sú odlišné, pozri si video, v ktorom som zhrnul niekoľko mojich postrehov z tých pár dní.

Najideálnejšia cesta je samozrejme lietadlom. Necelých 7 500 km vzdušnou čiarou do Colomba (hlavné mesto Srí Lanky) s prestupmi zaberie asi 15 hodín, teda v ideálnejšom prípade. Po prvotnom šoku z chaosu a strachu o vlastný život na cestách si uvedomíš, že si vlastne vďačný, že si vodičák môžeš robiť na Slovensku a môžeš stáť v bezpečí v zápche.

Paradoxom ale je, čo musím uznať, nevidel som ani jednu nehodu. A to som precestoval asi 700 km a videl ako si tam domáci z dvojprúdovky robia štvorprúdovku. Takže stojí to za zamyslenie.

Naopak, takéto veci absolútne na Maldivách neriešiš. Veď nemáš kde. Priletíš do Male (hlavné mesto) na letisko, ktoré sa nachádza hneď pri oceáne a tam ťa už dopravia loďkou alebo lietadlom kam potrebuješ. Maldivy sa rozprestierajú na 1100 malinkých ostrovoch, často aj s rozlohou len okolo 5 metrov štvorcových , z ktorých je 220 obývaných.

Čo ti budem tuto rozpisovať, veď pozri video!

Odporúčame