Bolesť hlavy trápi každého z nás: Toto sú jej najčastejšie príčiny

Foto: Instagram

#Iba máločo dokáže tak pokaziť deň a náladu, ako nepríjemná bolesť hlavy. Tento obmedzujúci stav sa týka mužov i žien. Ak je bolesť krátkodobá, je možné ju utlmiť tabletkami, ale pokiaľ pretrváva, je dôležité hľadať príčinu vzniku bolesti. Medzi najčastejšie dôvody, ktoré spôsobujú bolesť hlavy patrí:

1) Nekvalitný spánok

Naše telo a myseľ fungujú častokrát počas dňa na maximálny výkon. Je pochopiteľné, že si potrebujeme oddýchnuť. Ak si nedoprajeme kvalitný odpočinok, ktorý nepozostáva len z dobrého matraca či postele, ale i z dostatočnej dĺžky spánku, telo signalizuje svoje vyčerpanie i bolesťou hlavy.

2) Nedostatok jedla a pitia

Možno sa to nezdá, ale ak ste sa nenajedli, i to vysiela signál do mozgu, ktorý vyvoláva bolesť. Nepravidelná a nekvalitná strava, vysoké či nízke množstvo cukru a nezdravé držanie diéty spôsobujú hotovú katastrofu. Podobným prípadom je i to, ak ste naučený piť kávu či prijímať kofeín z iných zdrojov a zrazu ho vynecháte.

3) Počasie

Nikoho azda neprekvapí, že i počasie má vplyv na naše zdravie. Niektorí ľudia pociťujú výrazné zmeny počasia viac, ako je vhodné. Medzi najčastejšie znaky toho, že ste citlivý na výkyvy počasia patrí nielen bolesť kĺbov ale i bolesť hlavy.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií