Staráš sa správne o svoje bezdrôtové slúchladlá? Poradíme ti ako ich poriadne vyčistiť!

bezdrôtové slúchadlá

Vieš ako sa správne starať o bezdrôtové slúchadlá? (Zdroj: Unsplash/Andres Jasso)

#Ešte pred niekoľkými rokmi boli bezdrôtové slúchadlá len snom budúcnosti. Dnes ich však má už takmer každý. Vieš sa ale o tie svoje správne starať? Slúchadlá sú v kontakte s ušným mazom, olejom, voskom a kožnými bunkami. Keďže ich používame prakticky každý deň, aj ich čisteniu by sme mali venovať patričný čas.

Proces čistenia sa líši v závislosti od toho, aké slúchadlá vlastníš. Je totiž rozdiel, či máš bezdrôtové slúchadlá s odnímateľnými silikónovými (alebo plastovými) gumičkami, ako sú Galaxy Buds, Sony WF-1000XM4 alebo väčšina slúchadiel Beats, alebo vlastníš model s kompaktným pevným telom, ako sú Apple AirPods.

Ako čistiť slúchadlá

Odnímateľné gumičky sa čistia jednoduchšie, nehovoriac o tom, že ich môžeš jednoducho vymeniť za nové, čisté, ktoré sú zvyčajne súčasťou balenia. Na obzvlášť špinavé gumičky môžeš použiť aj mydlovú vodu alebo iné jemné čistiace prostriedky. Keďže ich vieš dať dole, nemusíš sa báť poškodenia elektronických častí slúchadiel. Po umytí ich však poriadne vyutieraj do sucha handričkou z mikrovlákna.

Samotné telo slúchadiel môžeš utrieť utierkami s izopropylalkoholom, 75 percentným etylalkoholom alebo dezinfekčné utierky. Daj si však pozor, aby si prešiel len cez plastové časti, nie cez samotnú sieťku reproduktoru. Túto oblasť môžeš vyčistiť suchou vatovou tyčinkou. Pokiaľ by si aj tak videl nečistoty, môžeš ich skúsiť odstrániť kovovou slučkou na čistenie, no daj si pozor, aby si nič nepoškriabal. Tieto časti taktiež nechaj vyschnúť alebo ich poutieraj handričkou z mikrovlákna predtým, ako ich vrátiš do púzdra.

Ako čistiť nabíjacie púzdro

Okrem hygieny samotných slúchadiel by si mal dbať aj na starostlivosť o ich nabíjacie púzdro. Aj v samotnom obale slúchadiel sa totiž môžu zachytiť nečistoty. Pomôže ti s nimi handrička z mikrovlákna alebo opäť suchá vatová tyčinka. Pokiaľ sa špina zachytila v hranách, použiť na ňu môžeš obyčajne špáradlá s ostrejšou špičkou. Znova však buď jemný, aby si si obal nepoškriabal.

Teraz sú tvoje slúchadlá opäť ako nové. Pokiaľ si doteraz ich čisteniu nevenoval veľkú pozornosť, môže ti prvotná starostlivosť zabrať dlhší čas. No čím častejšie si ich budeš čistiť, tým sa tento čas bude skracovať. Správna starostlivosť totiž môže viesť aj k lepšie znejúcim slúchadlám s dlhšou životnosťou.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame