Ak si fanúšik Playstation, zbystri pozornosť! Svoj vlastný príbeh si v hre As Dusk Falls môžeš vyskladať na PS4 aj PS5

Oceňovanú hru As Dusk Falls si si doteraz mohol zahrať jedine na Xboxe a počítači (Zdroj: Youtube/Xbox)

#Hoci je hra As Dusk Falls z roku 2022 u nás relatívne neznáma, recenzie na zahraničných portáloch sú takmer bez výnimky pozitívne. Mnohí oceňujú predovšetkým psychologicky prepracovaný príbeh, v ktorom o osude postáv rozhoduje hráč. Dôvod, prečo hru spomíname, je aj ten, že už tento mesiac si ju budeš môcť zahrať aj na konzolách Playstation.

Prvotriedny storytelling

Pokiaľ patríš k hráčom, ktorí si na hre cenia hlavne putavý príbeh, tak by ťa dej As Dusk Falls mal chytiť už od prvej chvíle. Ten sa odohráva v moteli The Dezert Dream v Nevade, kde dôjde k ozbrojenému prepadu. Trojica lúpežníkov, súrodenci Tyler, Dale a Jay zajmú rodinu Walkerovcov, no a ty už asi tušíš, z čoho bude napätie celej hry vychádzať.

Áno, bude za tým interakcia medzi postavami. Treba dodať, že hoci hlavnou postavou hry je rozporuplný Jay, pokiaľ rozhoduješ o osude rodiny, hráš s oddaným otcom Vinceom Walkerom. Príbeh pôsobí autenticky aj vďaka rurálnemu okoliu Nevady, ktoré ani náhodou nepripomína sexy Ameriku, ktorú majú mnohí tak radi (napríklad v seriáloch HBO). Práve storytelling je tou najsilnejšou časťou časťou As Dusk Falls.

Konečne aj na PS

Zdanlivo jednoduchý príbeh však v sebe skrýva prepracovanú psychológiu, ktorá je pri hrách tohto typu dôležitá (Chcel by si rozhodovať o živote postáv, ktoré ťa ničím nezaujali?). Táto interaktívna dráma, ktorú bez preháňania môžeme postaviť na úroveň súčasných napínavých trilerov, obsahuje aj myšlienku a tému, o ktorej je možné viesť debaty.

Tou hlavnou sú triedne rozdiely, trauma, a fakt, že niekedy hoci niekedy nevieme, ktoré rozhodnutie bude tým správnym, rozhodnúť sa skrátka musíme. Pred túto dilemu bude počas hry postavený hlavne Vince Walker. Pokiaľ ťa všetko spomenuté zaujalo, hra je v týchto dňoch dostupná už aj na konzolách Playstation.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slováci vyvíjajú originálne hry: Jedna bude súčasťou výučby na vysokej škole

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, nme.com, theguardian.com
Odporúčame