#7: Rytmus očaril s orchestrom, študenti sa už chytajú za hlavy

Tim Gouw/Unsplash.com

#Ani sme sa nenazdali a vstúpili sme do roku 2018. S ním prichádzajú nové témy, nové články a tiež nový elán do práce. Prvý týžden v roku sme sa v redakcii Hashtagu ešte pomaly prebúdzali zo silvestrovských osláv, napriek tomu sme spracovali niekoľko zaujímavých tém, z ktorých mnohé zarezonovali aj u čitateľov. Ak vám niektoré z nich unikli, nájdete ich pokope v našej rubrike #7.

Rytmus je raper a slovenská celebrita, ktorú nemožno prehliadnuť a ani ignorovať. Jeho decembrové koncerty so symfonickým orchestrom prinútili aj mnohých skeptikov uznanlivo pokývať hlavou. O zákulisí týchto koncertov nám v rozhovore porozprával Richard Karnok, jeden z dychovej sekcie orchestra Slovenského národného divadla, ktorý Rytmusa sprevádzal. 

S novým rokom sme tiež rozbehli takzvanú tému mesiaca. Tá bude v priebehu štyroch týždňov združovať články, ktoré sa viac či menej dotýkajú jednej oblasti. V januári to je mimoriadne aktuálne skúškové obdobie, kvôli ktorému sa mnohí chytajú za hlavy. Kika priniesla niekoľko rád, ako prežiť skúškové, pozreli sme sa tiež na to, ako vyzerajú slovenské internáty. So štúdiom sú spojené aj cesty vlakom. Spísali sme tak dôvody, prečo nás cesty vlakom občas privádzajú do zúfalstva.

Ak tiež patríte k ľuďom, ktorí sú závislí od seriálov, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších podcastov. Tie si môžete jednoducho pustiť do slúchadiel a vychutnávať si ich, aj keď nie ste práve pred obrazovkou vášho televízora či počítača. Veď cez skúšky si treba aj trocha oddýchnuť.

Na záver nesmú chýbať kvízy. Tento týždeň sa s nimi roztrhlo vrece. V prvom rade sme pripravili prehľad 5 najlepších kvízov uplynulého roka, no priniesli sme aj novoročný kvíz o silvestrovských zvykoch a tiež kvíz o cenách Zlatý glóbus, ktoré sa uskutočnia už tento týždeň.

Prajeme príjemné čítanie a pri prehľade #7 sa vidíme opäť o týžďeň.

 

 

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií