Nedokážete vydržať bez seriálov? Týchto top 5 podcastov vám ich nahradí, aj keď nesedíte v pohodlí domova

Siddharth Bhogra/Unsplash

#Tie najznámejšie majú milióny vypočutí, napriek tomu o nich nepočujeme tak často, ako o najznámejších seriáloch dneška. Stranger Things, True Detectives alebo Narcos sú hitmi, ktoré milujeme kvôli napätiu, pútavému spracovaniu a skvelým príbehom. Čo by ste povedali na to, keby ste všetky tri faktory prenesli len do sveta zvuku a vychutnali si ich cez sluchátka počas cesty autobusom, autom alebo len tak pri relaxovaní? S tým, že ide o výlučne pravdivé príbehy?

Podcasty sú zaujímavým fenoménom. Stiahnete si ich zadarmo a vypočujete na svojom telefóne kedykoľvek máte chuť. A už dávno nejde len o formát, ktorý rozhlasové stanice využívajú ako archív vlastných programov. Tie najlepšie z nich fungujú v mnohých dieloch a sériach, rovnako ako televízne seriály. Investigatívne prichádzajú na riešenia roky zabudnutých vyšetrovaní. Vybrali sme pre vás 5 najzaujímavejších podcastov posledných rokov, pri ktorých si môžete precvičiť svoju angličtinu.

Serial

Podcast, ktorý v posledných rokoch odštartoval celý fenomén. Zatiaľ vznikli dve série, v prvej z nich reportérka rieši vraždu študentky spred 15 rokov a či odsúdený človek sedí vo vezení právom. V novšej sérii Serial mierne zmenil štýl a sústredil sa na obvinenia seržanta Bowa Bergdahla, ktorý bol obvinený ako dezertér.

>> Vypočujte si

S-Town

S-Town je najnovší projekt tvorcov Serial a najvýraznejší podcast uplynulého roka. Počas prvých štyroch dní si ho stiahli viac ako 10 miliónov ľudí. To, čo spočiatku vyzerá ako vyšetrovanie riešenia úplatkov a záhadných trestných činov v malom americkom meste, sa nakoniec stane pútavým príbehom miestneho podivína Johna B. McLemora a ľudí okolo neho.

>> Vypočujte si

Someone Knows Something

Kanadský podcast Someone Knows Something má podobný štýl ako zmieňovaný Serial. Prvá séria sa sústreďuje na nevyšetrené zmiznutie malého chlapca v 70. rokoch. V druhej sérii sa dokumentarista David Ridgen zameral na zmiznutie dievčaťa, do ktorého je zapletených príliš mnoho ľudí. Zároveň ide o prepracovanejšiu sériu, ktorá patrí k tomu najlepšiemu, čo sa dá v danom žánri vypočuť.

>> Vypočujte si

In The Dark

In The Dark je nielen skvelým podcastom, ktorý sa zameriava na prípad zmiznutého chlapca, no tiež upozorňuje na to, ako môže americká polícia počas vyšetrovania spraviť tak obrovské množstvo chýb. Na čele s tým, že nechala roky na slobode nebezpečného pedofila.

>> Vypočujte si

Accused

Accused sa zameriava na kriminálne prípady, ktoré neboli vyšetrené správne. Alebo boli? Práve to je témou prvej série, kde celý čas nie je jasné, či za vraždu sedel správny človek. Nedávno tvorcovia podcastu zverejnili aj jeho druhú sériu.

>> Vypočujte si

Môže vás zaujať:
5 dôvodov, prečo by ste nemali zmeškať nový seriálový poklad: Dark je európska odpoveď Amerike
Najočakávanejší seriál roka sa vracia: Prečo sa nevieme dočkať druhej série Stranger Things?
5 dôvodov prečo musíte vidieť jeden z najlepších seriálov súčasnosti: Príbeh narkobarónov z Kolumbie pripúta ku kreslu

Odporúčame