5 najlepších KVÍZOV minulého roka: Otestujte svoje vedomosti a ukážte sa!

#Stalo sa tradíciou, že každý pondelok prinášame na stránke Hashtag.sk nový a zaujímavý kvíz. Testujeme vás tak z vedomostí z rôznych oblastí. Či už ide o šport, slovenskú gramatiku alebo pamiatky, prípadne niečo celkom iné, okruh tém je mimoriadne široký. Z uplynulého roka sme vybrali 5 „najhranejších“ kvízov. Prepásli ste niektorý z nich? Odporúčame ho absolvovať!

1. Spravili by ste ešte vodičák? Otestujte sa, ako dobre ešte poznáte značky

Najúspešnejším kvízom minulého roka bol ten o autoškole. Išlo vlastne o malú simuláciu testu z kurzu. Pustili by vás ešte k záverečnej jazde s policajtom? A pamätáte si všetky značky?

2. Len pár ľudí dokáže rozoznať rozdiely na týchto obrázkoch. A čo vy?

Na prvý pohľad vyzerajú veľmi podobne, občas dokonca rovnako. Napriek tomu sa jednotlivé obrázky od seba líšia. Získate 10/10 z druhého najúspešnejšieho kvízu minulého roka?

3. Dorozumeli by ste sa s našimi českými bratmi? Tento kvíz overí vaše jazykové schopnosti

No jasné, čeština je skoro náš materský jazyk, veď sme boli dlhé roky jedným štátom. Zvládnete však absolvovať kvíz na plný počet bodov? Ukazuje sa, že jazyk našich západných susedov nie je až tak ľahký, ako sa môže zdať.

4. Uhádnete okresy podľa poznávacej značky? BA a KE pozná každý, čo tie ostatné?

A opäť niečo spojené s autami. Poznávacie značky Bratislavy a Košíc pozná každý. Poznáte však VK, DT alebo ZC? Otestujte sa z „ešpézetiek“ v našom kvíze.

5. Poznáte tie najznámejšie slovenské hrady a zámky? Otestujte sa!

Hrady a zámky Slovenska. Niečo, na čo môžeme byť skutočne hrdí. Zvládnete ich však len podľa obrázka pomenovať? Tento kvíz potrápil minulý rok veľké množstvo z vás a tak uzatvára náš rebríček 5 najúspešnejších kvízov.

Nestačilo vám? Otestujte svoje vedomosti v ďalších kvízoch!

 

Odporúčame