7 vecí, ktoré nás rozčuľujú na cestách vlakom: Železnice sú občas ako za trest

Vlak

Vlak

#Pred a po Vianociach si to užívame najviac. Plné stanice, plné vlaky, ľudia presúvajúci sa z jedného konca republiky na druhý a najmä zvýšená nervozita. A tak si pravdepodobne odžijeme skoro všetko z tohto zoznamu. Čo si myslíte, chýba nám v ňom niečo? Pokojne sa s nami podeľte o názory v komentároch.

Stres pri vystupovaní

Vraciate sa smerom z východu do Bratislavy a už za Trnavou sa zapĺňajú chodby nervóznymi ľuďmi, ktorí sa chystajú vystúpiť. Z vystupovania z vlaku sa stala stresová záležitosť, či už ste starší človek, mama s kočíkom, alebo máte ťažký batoh plný zaváranín od rodičov. Pravda je však taká, že keď je v Bratislave konečná, nepotrebujete polhodinu na prípravu a pokojne môžete počkať. A nie zaplniť kompletnú chodbičku, kde vás pohyby vlaku hádžu zo strany na stranu.

Spolucestujúci, ktorí sa chcú rozprávať

Nič v zlom, určite časom prichádza aj k zaujímavým konverzáciam. No keď máte na ušiach slúchadlá, čítate si knihu alebo pozeráte sa von oknom a staršia pani vedľa vás nechápe, že ju nepočujete a asi nechcete komunikovať, nie je to ideálny cestovný scenár. Skrátka, všetci máme svoje problémy, občas je fajn nepočuť o tých cudzích.

pixabay.com

Príliš teplo, príliš zima

Stalo sa vám, že cestujete, vonku je tridsať stupňov a vnútri sedíte v bunde alebo svetri? Alebo je vonku desať pod nulou a vo vlaku o štyridsať stupňov viac a žiaden vzduch? Ťažko pochopiť, že sa takéto vecí nedajú vyregulovať. A to nehovoríme o tých vlakoch z časov Rakúsko-Uhorska, ktoré občas jazdia, ale aj o relatívne nových súpravách. Na železniciach jednoducho neexistuje optimálna teplota.

Tá páka pod oknom

Pamätáte si zo starších vozňov tú páku pod oknom, vedľa stolíkov a košov? Tá, ktorá mala regulovať teplotu kupé. Prečo nikdy nefungovala?! Myslíte, že bola len tak namontovaná a v skutočnosti nič neregulovala? Alebo sa systém pokazil v 19. storočí a odvtedy bola iba na ozdobu?

Nedajú sa otvoriť okná

Prisadne si spolucestujúci s, ehm, ťažkým odórom. Lenže, okno neotvoríte, budete sedieť v zime či extrémnom teple a trápiť sa smradom od spolucestujúcich. Inak by totiž parádne fungujúca klimatizácia (viď dva body vyššie), nefungovala.

pixabay.com

Špina a záchody

Vlak môže byť nový a aj tak tam je všade špina. Ako je to možné, že keď sa pozriete pod sedadlo, dokážete presne zmapovať, akú mali cestujúci za posledných 15 rokov desiatu? A záchody, to je kapitola sama o sebe. Hoci tu musíme pripustiť, že prasatami sú jednoducho cestujúci.

Narušenie oázy pohody

Vyzerá to na ideálnu cestu, sedíte v kupé a nikde nikto, pokojne sa vyzujete a vyložíte si nohy a presne štyri milisekundy pred odjazdom vlaku vašu oázu pohody naruší ďalší spolucestujúci. Opäť, nie je to nikoho vina a ak sa nechcete socializovať, asi by ste mali zvoliť auto, no ten posledný moment, ktorý zničí všetky nádeje na dobrú cestu je skutočným trestom.

Odporúčame