5 najlepších skladieb z albumu: SPECIAL BEATZ – BARTER

Jeden z najlepších slovenských producentov vydal približne pred týždňom svoj debutový producentský album Barter, ktorý si už okrem iných streamovacích služieb môžeš celý vypočuť aj na YouTube. My už ho máme samozrejme napočúvaný tiež, takže sa opäť vraciame ku sérií článkov, v ktorých vyberáme z daného CD 5 najlepších skladieb podľa našej redakcie. Ako vo väčšine prípadov, tak ani teraz nebol výber až taký jednoduchý.

Specialov počin obsahuje dokopy 13 skladieb, na ktorých sa predstavili hostia takmer z každého „kúta“ československej scény. Menovite konkrétne Sergei Barracuda, Fobia Kid, Pil C, Separ, Kali, Viktor Sheen, Boy Wonder, Dymer, P.A.T., Čis T, Strapo, Dame, Martin Agh, Zmrd, Otis, Paulie Garand, VR, Tesla, Smack, Ego, Sak10denz a Barber. Nechýbali ani dvaja producentskí hostia – Day Six a Conspiracy Flat.

 

Tým, že sa jedná o producentský album, a s výnimkou Otisa nenájdeme jedného hosťa na viacerých skladbách, bol výber o čosi sťažený. Pri väčšine mien máme pocit, že si dali na slohe pre Paťa naozaj záležať. Široké spektrum hostí a široké spektrum štýlov poslucháča rozhodne nebude nudiť a finálna minutáž CD je viac menej ideálna (určite by sme ale zniesli o 2-3 skladby viac, najmä pri myšlienke, že sa na albume nakoniec neobjavila spolupráca Kontrafaktu a Ektora).

Na záver, ešte kým prejdeme ku nášmu výberu, by sme radi podotkli, že sa jedná o subjektívny názor našej redakcie. Veľmi radi si prečítame aj vaše názory, ktoré môžte vyjadriť v komentároch.

5. ONEM ft. Tesla, Smack

Mať na albume a na feate Teslu je samo o sebe vzácnosť. Člen formácie TKX minulý rok poslucháčom pripravil jeden z najlepších albumov nie len vlaňajška, ale rozhodne aj posledných rokov. Na skladbe ONEM, kde sa predstavil aj Smack sa nekonalo žiadne prekvapenie a chalani nám podľa očakávaní naservírovali jednu z najlepších skladieb albumu. Nenapodobiteľný Teslov flow a údernosť Smackových barov sme zaradili na konečné piate miesto.

Mohlo by ťa zaujímať:  Eminem sa spojil s Kanyem. Dá sa toto tromfnúť?

4. Nevidíš Nič ft. Dymer, Boy Wonder

Štvrté miesto nebude hádam pre nikoho prekvapením. Boy Wonder a Dymer nám pripravili v tracku Nevidíš Nič solídnu nálož. Ako hovorí prvý komentár na YouTube pod touto skladbou – ak by ešte chalanov doplnil napríklad Gleb, ktorý by sa do koncepcie určite hodil, dočkali by sme sa zrejme aj vyššieho umiestnenia. To sú však len teoretické dohady. Vráťme sa však do reality. Ďalší a podstatný faktor, ktorý vystrelil tento track z trinástich skladieb na štvrté miesto, je rozhodne jedna z najlepších produkcií od Špeciála na tomto albume. My už nemáme čo dodať, výsledok hovorí sám za seba.

3. Proudy ft. Viktor Sheen

Už po vypočutí snippetu sme sa veľmi tešili na skladbu Proudy. Jeden zo šiestich českých hostí na tomto CD a bývalý člen Blakkwood Records začal minulý rok odchodom z tohto labelu novú kapitolu svojej kariéry, ktorú definitívne podčiarkol pomerne vydareným albumom Jungler. Špecifický prejav, hlas, výborný flow a celkový progres, ktorý Viktor Sheen zaznamenal nám pripravil, aspoň podľa nás, tretiu najlepšiu vec z albumu Barter, ktorá sa aj u fanúšikov dočkala veľkého uznania.

2. Šikovným Patrí Svet ft. Strapo, Dame, Martin Agh

Na skladbe Šikovným Patrí Svet spojil Special trojicu interpretov – Strapa, člena DMS Dameho a najnovšieho člena labelu Milion+, Martina Agha. Tento track nás zaujal hneď po prvom vypočutí a s čistým svedomím ho môžme zaradiť na pomyselnú striebornú pozíciu. Zaujímavé spojenie so skvelým refrénom od Agha a už tradične výbornými slohami od Strapa a Dameho. Úprimne musíme povedať, že Strapo nás na tejto veci baví viac, ako vo viacerých skladbách z jeho nedávneho albumu 13. poschodie. Produkciu od Paťa hádam ani spomínať nemusíme.

Mohlo by ťa zaujímať:  Moja Reč vie, ako sa zaryť pod kožu. Pamätáte si „Mlčanie jahniat”?

1. Melanchólia ft. Ego, SAK10DENZ

Čakal niekto na prvom miesto niečo iné? Melanchólia je pre nás jasné číslo jedna tohto albumu, no a zrejme karty zamieša aj v konečnom zúčtovaní najlepších skladieb roka 2018. Melódie z melanchólie nám naozaj v hlavách hrajú stále dookola vďaka extrémnemu refrénu od Ega. Tendenz vytvoril s Mikym na ďalšom skvelom beate vydarené kombo, ktorému sme na tomto CD márne hľadali konkurenciu.

Ďakujeme za prečítanie. Vaše názory si radi pozrieme v komentároch.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.