5 dôvodov, prečo Strapov album zbúra slovenský rap

Strapo patrí medzi najkvalitnejších slovenských rapperov. To nie je smelé tvrdenie, to je holý fakt. V tomto kalendárnom roku by sme sa mali dočkať jeho nového albumu. Zamerali sme sa na to, prečo jeho nové CD bude mať potenciál na to, aby zbúralo slovenský rap. Čo môže so sebou priniesť nový Strapov album?

Toto je 5 dôvodov, prečo pripravovaný Strapov album môže na slovenskej rapovej scéne poriadne zamiešať karty.

Dlhé čakanie 

Strapov posledný album vyšiel v roku 2018. Momentálne sa nachádzame v roku 2022 a nemusíte byť pokročilí matematici, aby ste si uvedomili, že to už budú približne štyri roky. Naposledy sa jednalo o CD s názvom Poschod13, pričom môžeme konštatovať, že mnohé tracky z tohto projektu spĺňajú aj tie najprísnejšie rapové kritéria. Doteraz bol rozostup medzi Strapovými albumami 3 roky (tvoril v 2012, 2015 a 2018). Tento raz je rozostup o niečo dlhší, čo ale prispieva k tomu, že fanúšikovská obec sa už vyslovene nevie dočkať toho, kedy Strapo vydá nové skladby.

⇒ Strapov merch a album POSCHOD13 si vieš KÚPIŤ TU

Rapový vývoj

Aj keď by ste možno mohli mať pocit, že Strapo prestal rapovať a venuje sa iným projektom (shout out najmä jeho dabingovej práci) nie je to tak. Počuť sme ho mohli na viacerých zaujímavých spoluprácach, pričom to, že je „stále tu“ jednoznačne dokázal v roku 2020 v rámci výzvy HOT16CHALLENGE2. Vtedy, ako to povedať, skrátka, poriadne naložil a otvoril viacero zaujímavých tém. Strapo už nie je ten rapper, ktorým bol v roku 2018, preto sa v jeho podaní môžeme tešiť na zaujímavý progres. Aj keď ho toľko nebolo vidieť, dozaista nezaháľal.

Situácia na scéne

Nebudeme sa v tom zbytočne špárať, každý vie, o čo sa jedná. Inšpirovanie v zahraničí, preberanie flowov či beatov, ostré odkazy medzi Separom a dvojicou Rytmus – Ego. Strapo mal už v minulosti ťažké srdce na Ega, ktorý sa jedného dňa rozhodol, že sa oprie do jeho veľmi dobrého kamaráta Bitmana, pričom ako sa ukázalo, aj v HOT16CHALLENGE2 je odkaz na chalanov z Kontrafaktu: „J.bem tvoj tribute je to lež, kto vie, ten vie, o kom je reč.“ Dá sa teda očakávať, že ak aj nie priamo, tak možno okrajovo sa Strapo vyjadrí k dianiu na slovenskej rapovej scéne. A ako to už uňho býva zvykom, niekoľko jeho rapových kolegov sa možno bude poriadne červenať.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa STRAPO OFFICIAL (@strapo_official)

Spoločenské dianie

Každý z nás by bol najradšej, keby sa pri ohliadnutí za uplynulými dvoma rokmi nemusel pristaviť pri koronavíruse. Každý z nás by bol rád, keby sme nemuseli byť svedkami ruskej agresie na Ukrajine. Sú veci, ktoré nezmeníme, jednoducho sa dejú a musíme sa s nimi vyrovnať. Tak je to aj v prípade koronavírusu a vojny. Nejde však len o tieto dva fenomény, v našej spoločnosti sa deje obrovské množstvo vecí, ktoré si vyslovene pýtajú spracovanie v rapových textoch. A ako veľmi dobre vieme, Strapo má nemalý politický prehľad, takže niekoľko barov o sebe nájdu na jeho novom albume zrejme aj naši politickí predstavitelia.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
„Balím to, idem dopi*e.“ Osťo, Smart a Becca opäť spolu

⇒ Strapov merch a album POSCHOD13 si vieš KÚPIŤ TU

Nespochybniteľná kvalita

Áno, je to osobitný dôvod. Strapo je nositeľom rapovej kvality. Veríme, že ho týmto článkom neprechválime, ale nemyslíme si to. Tento rapper opakovane doručuje TOP hudobné produkty. Očakávania preto budú vysoké aj v tomto prípade. Hudobných aj tématických možností je veľké množstvo. Strapo vie, ako zaujať, vie, ako šokovať, inšpirovať aj informovať. A možno vie aj to, kedy sa presne dočkáme jeho nového CD. My presný dátum (doposiaľ) nevieme.

Tak čo, tešíte sa na Strapove nové CD aj vy?

 Photo credits: @matuszetak

Odporúčame