Založ si vlastný biznis a zbohatni na internete: Nebude ťa to stáť ani 15 eur, teraz je najlepšia príležitosť

Zlatá éra e-shopov: Z obrovského nárastu môžeš vyťažiť aj ty, poradí ti odborník

Zlatá éra e-shopov: Z obrovského nárastu môžeš vyťažiť aj ty, poradí ti odborník (Zdroj: Samuel Huba)

#Schválne, koľkokrát si len od začiatku roka objednával tovar cez internet? Nakupovanie v online forme aktuálne zažíva zlatú éru. Koronavírus výrazne ovplyvnil digitálny biznis a e-shopy zaznamenali prudký nárast. Čo na tento obrovský boom hovorí expert?

„Trend prechodu z offline do online prostredia bol zrejmý už pred pandémiou. Z nášho pohľadu ho koronakríza akurát urýchlila. Rasty, ktoré sme plánovali, že sa udejú v nasledujúcich 2-3 rokoch, sa udiali za rok,“ vysvetľuje Samuel Huba, nový riaditeľ spoločnosti Shoptet. Práve na jej platforme funguje v Česku a na Slovensku už neuveriteľných 27 000 e-shopov.

Príležitosť pre nováčikov aj zabehnuté značky

Za posledný rok sa potvrdilo, že online nakupuje nielen mladšia, ale aj staršia generácia. Čoraz viac peňazí pritom míňajú v malých lokálnych online obchodoch. „Koronakríza je obrovská príležitosť pre e-commerce nováčikov rovnako ako pre zabehnuté značky. Vidíme to v predajoch e-shopov, ktoré bežia na Shoptete. Ich obrat za minulý rok vzrástol viac ako dvaapolkrát a stále prudko rastie,“ prezradil Samuel Huba. V presných číslach to je nárast na 167 miliónov eur.

Keď máš nápad, ktorému veríš, teraz je ten správny čas. Tvoje vlastné hand-made vecičky, štýlové doplnky do auta či trendy bižutéria? E-shopový vlak naberá na rýchlosti a zviezť sa na ňom môže aj tvoj biznis. Len od januára u nás pribudlo približne 800 nových obchodov, čo je asi o tretinu viac než minulý rok. Išlo pritom o nárast v každej kategórii – či už to bolo oblečenie, elektro, kozmetika, potraviny alebo veci pre deti.

Príležitosť pre nováčikov aj zabehnuté značky
Príležitosť pre nováčikov aj zabehnuté značky (Zdroj: Shoptet)

Vlastný e-shop za pár hodín aj eur

Podľa Samuela Hubu majú dnes e-shoperi pri zakladaní nového obchodu dve možnosti: „Buď si e-shop naprogramujú sami, respektíve s agentúrou, alebo je tu ešte platforma Shoptet.“

Aký je medzi týmito dvomi spôsobmi rozdiel? „Naprogramovať si vlastný e-shop zaberie mesiace vývoja a investície v desiatkach či stovkách tisíc eur. Na Shoptete viete e-shop spustiť za pár hodín a za cenu pohybujúcu sa v desiatkach eur mesačne dostanete riešenie, ktoré sa neustále rozvíja. Vy sa tak môžete sústrediť hlavne na svoj biznis,“ radí Samuel Huba. Ak navyše ponúkaš menej ako 10 produktov, môžeš mať e-shop úplne zadarmo.

Začni biznis vďaka Shoptetu

Shoptet ponúka komplexné riešenie pre tvoj e-shop. Pokojne si ho vyskúšaj vyklikať nanečisto. Zrejme ťa samého prekvapí, aká jednoduchá môže tvorba e-shopu byť. Môžeš si vybrať z dizajnových šablón, ktoré farebne doplníš podľa svojho vkusu. Shoptet sa postará aj o napojenie na platobné brány, porovnávače cien a zabezpečí základnú optimalizáciu pre vyhľadávače.

Ak ti niečo nebude jasné, k dispozícii máš technickú podporu, skupinu na Facebooku, blog plný užitočných článkov a dokonca je pre teba pripravená aj Shoptet univerzita s tými najlepšími špecialistami v odbore. Svoj vlastný e-shop môžeš vyskúšať na 30 dní úplne zadarmo. Za najmenší balík do 100 produktov potom zaplatíš 13 eur mesačne, za väčší do 1 000 produktov 42 eur mesačne.

Shoptet nedávno otvoril svoju pobočku aj v Bratislave a plánuje slovenských e-shoperov aktívne podporovať. „V horizonte pár rokov chceme zo Slovenska vybudovať e-shopovú veľmoc, rovnako ako sa nám to podarilo v Česku,“ uzatvára smelými ambíciami Samuel Huba.

CHCEM ZISTIŤ O SHOPTETE VIAC

Zdroj: PR článok
Odporúčame