Zayo v spolupráci so Sameyom prezentuje Myšlienky Stokára: Nový košický banger?

Pokračujeme v rýchlom tempe, vonku je totiž ďalšia zaujímavá novinka zo slovenského rapu. Tento raz sa o ňu postarali chalani z Haha Crew. Zayo a Samey rapujú o ich domácom meste, o Košiciach, pričom práve obyvateľov metropoly východu bude tento song určite blízky. Poďme sa pozrieť na Myšlienky Stokára, pričom, ak ešte neviete, čoskoro budeme svedkami aj nového Zayovho sólového albumu. Jedno je isté už teraz, nudiť sa určite nebudeme. 

Košice sú moje city. Slová, ktorými Zayo začína skladbu Myšlienky Stokára. Neskôr ho dopĺňa kolega Samey, k tomu dodajme, že o hudbu sa postaral Hujdy, pričom mix a master zaobstaral Marko Brostl. Skladbu si počas úvodných hodín pustilo viac ako 30 tisíc ľudí a nepochybujeme o tom, že toto číslo bude v najbližších dňoch stúpať. Ide o kvalitný track, ktorý je dobrým predkrmom na Zayov sólový album, ktorého by sme sa mali dočkať už čoskoro.

Konkrétne 21.mája, to je dátum, kedy by malo vyjsť CD WASSUP a z toho, čo je známe, tak album je takmer hotový, čo je dobré znamenie. V tejto skladbe sa dozvedáme o vzťahu Zaya ku Košiciam, ktoré sú hlboko v jeho srdci, a keď sa dobre započúvate, zachytíte aj poznámku k Igorovi Matovičovi, dnes už bývalému slovenskému premiérovi a aktuálne ministrovi financií. Zayo je teda aktuálny, čo viacerí priaznivci v komentároch už stihli oceniť. Málokedy sa chalani z Haha Crew, čo i len okrajovo, vyjadrujú k politike, ktovie, či je to možno nový trend alebo iba výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo.

Čo sa týka Sameya, tam priam niet čo dodať. Opäť veľmi zaujímavá sloha, opäť prejav najvyššej kvality a taktiež potvrdenie toho, že Samey je, čo sa lyriky ako takej týka, jedným z najlepších slovenských rapperov súčasnosti a potvrdzuje, že sa vo svojej kariére pohybuje vpred. Koniec koncov, tak by to malo byť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Spojenie Yza a Nerieš, ktoré nepoteší tvoju frajerku. Dôvod?

Môžeme konštatovať aj to, že chalani z Haha Crew už nie sú iba nadaní mladíci, ktorí sa museli predierať veľkou vlnou nevôle, ale už sú naplno etablovaní členovia slovenskej rap game. Uvidíme, čo od nich budeme počuť najbližšie, Zayov album WASSUP si dozaista rozoberieme aj na našom webe v rubrike Na prvé počutie.

Foto: Zayo, profil na Instagram Zayo 

Odporúčame