Zamyslel si sa niekedy nad našou dobou? Prinášame ti 6 najväčších zvláštností, ktoré sa nás týkajú

Photo by Laurenz Kleinheider on Unsplash

#Ak si pozorne začneš všímať dianie vôkol seba, určite nájdeš mnoho vecí, ktoré ťa zarazia. Sú na prvý pohľad normálne, pretože ich vnímame ako určitú spoločenskú normu, a len málokomu zíde na um, že by to mohlo byť aj inak. Z hlúpych ľudí si robíme celebrity, hodnotíme sa na základe fyzickej krásy či výšky nášho konta. A nielen to. Toto sú ďalšie, pre mnohých normálne veci, ktoré naozaj stoja na zamyslenie.

#1 Vek (ne)zohráva kľúčovú úlohu

Ak si skončil školu, určite vieš, aké je nesmierne náročné nájsť si zamestnanie v odbore. Zvlášť, ak hľadáš prvú normálnu robotu a nie chvíľkovú brigádu v supermarkete. Pri hľadaní jobu sa mnohí uchádzači stretnú s dosť zaužívaným paradoxom. Zamestnávateľa hľadajú mladú perspektívnu posilu, ktorá má za sebou roky praxe. Nezáleží im, že väčšinou sa tieto dve požiadavky vylučujú. Každý raz začínal. A prax sa nedá získať zo dňa na deň.

Photo by CoWomen on Unsplash

#2 Dieťa nie je majetkom rodičov

Priviesť dieťa na tento svet si vyžaduje obrovskú zodpovednosť. Ani vychovať potomka nie je len tak. Daj si ruku na srdce, koľkokrát si sa ty cítil ako majetok svojich rodičov? Tí neustále vyžadujú rešpekt a úctu, no tá by mala byť obojstranná. Každé dieťa je samostatná bytosť, ktorá sa učí byť zodpovedná za svoje rozhodnutia, ako aj za svoj život.

#3 Všetko musí bť značkové

Už dávno neplatí, že značka je vždy zárukou kvality. Niekedy to býva presne naopak. Dnes však mnohým ľuďom záleží na tom, aby všetci videli, že si môžu dovoliť kúpiť značkovú elektroniku či oblečenie. Ak sa budeš naháňať len za imidžom, hrozí, že ti unikne niečo podstatné. Preto skôr dbaj na kvalitu produktov a na to, aký je človek vo vnútri.

Photo by Porapak Apichodilok from Pexels

#4 Televízor nad zlato

Reality show ešte stále nevymreli z povrchu zemského a svojím obsahom zabávajú nejedného diváka. Pre televízie sú lacným zdrojom programu, pri ktorom sa bavíme na cudzí účet. Niečo to však o nás vypovedá. Podobne, ako pozeranie tureckých telenoviel, ktoré nám prinášajú skreslenú predstavu o tom, ako by mala vyzerať skutočná láska.

#5 Neustále sťažovanie sa na spoločnosť

Nie je ťažké stretnúť ľudí, ktorí sa neustále sťažujú na politiku, susedov, predavačky v obchodoch, jednoducho na čokoľvek. Ich bedákanie nie je ľahké zastaviť. Málokto z nich si však uvedomuje, že aj on je súčasťou celku, ktorý nazývame spoločnosť. Ak sa ti niečo nepáči, začni konať. Urob všetko v rámci svojich možností, aby si to zmenil. Ležať na gauči a nadávať je to najjednoduchšie. To však nepovedie k žiadnej zmene.

Photo by freestocks.org from Pexels

#6 Kupovanie balenej vody

Keď sme boli deti, všetci sme pili vodu z vodovodného kohútika. Spĺňala, a vo väčšine miest stále spĺňa, nevyhnutné hygienické normy, a teda ju môžeš pokojne piť. Mnohí potvrdia, že predaj čistej vody balenej v plastových fľašiach, ktoré sa rozkladajú celé veky, je zbytočnosť. Neraz precestujú stovky kilometrov a sú dlhodobo vystavované priamemu slnečnému žiareniu. Z plastu sa môžu uvoľňovať rôzne látky, ktoré nemusia pôsobiť dvakrát pozitívne na naše zdravie. Po balenej vode preto radšej siahaj len tam, kde nemáš prístup k pitnej.

A čo ty považuješ za paradox dnešnej doby ty? Poďeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: reddit.com
Odporúčame