Začiatky Nerieš. Chalani sa dostali aj cez všetky…. (Reminder)

Máme tu posledný štvrtok v mesiaci a vy už veľmi dobre viete, čo to znamená. Máme tu ďalší diel rubriky REMINDER. Dnes bude reč o dvoch Matejoch. Konkrétne o Matejovi Strakovi a Gabryellovi, členoch skupiny Nerieš, ktorí v súčasnosti patria medzi najkvalitnejších interpretov slovenského rapu. Poďme sa pozrieť na track, ktorý v istom ohľade lemuje úvod ich kariéry. Vyšiel totiž v čase, kedy sa kariéra týchto dvoch chalanov ešte len rozbiehala. 

Nachádzame sa v lete 2015 a Matej S. s Gabryellom dávajú von track, ktorý sa volá Všetky h.vná. Vtedy nemali ani len zďaleka takú podporu fanúšikov akú majú dnes. Ale o tom sme sa v našej rubrike okrajovo bavili už minule, takže nemusíme zachádzať v tomto konkrétnom prípade do detailov.

Rozbiehali sa, tvorili, pretože ich to bavilo a tušili, že môžu preraziť, pretože kvalitu mali už vtedy. Túto skladbu si na video platforme YouTube vypočulo k dnešnému dňu viac ako 4,2 milióna ľudí, čo vôbec nie je číslo na zahodenie. Keď hviezda Nerieš nabrala spád, fanúšikovia si dohľadávali ich skladby aj spätne. To samo o sebe o niečom svedčí, no nie?

Existovalo obdobie, kedy boli priaznivci vyslovene hladní po nových trackoch od Nerieš, preto ako spomíname, išli aj do minulosti a hľadali, čo by ich mohlo zaujať. Dopyt predbehol v tomto prípade ponuku, ako zvyknú hovoriť ekonómovia.

Zaujímavosťou je, že produkčne sa o túto skladbu postaral Maiky Beatz. Dodnes jeden z najviac skúsených a najviac ostriešaných tvorcov beatov v našich končinách. K tomu dodajme jednoduchý, ale veľmi autentický videoklip, ktorý dotvára celkovú atmosféru tejto skladby. Dozvedáme sa v nej, čím si museli Nerieš prejsť, že neraz rozmýšľali nad tým, že sa na všetko vykašlú a zabalia to. S odstupom času, je veľmi dobré, že zabojovali, že neskončili, a že pokračovali ďalej. Boli by sme totiž ukrátení o dvoch umelcov, ktorí majú veľkú kvalitu a talent.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Momo a Rida Radar prvýkrát spolu. Aký oheň je táto skladba?!

Najlepšie na tomto tracku sú práve autentické prehovory o príbehu chalanov. Emóciu to posúva do úplne iných reálí. Dodajme, že o kameru sa postaral Dušan Krajčovič, pričom sladba Všetky h.vná sa nachádza na ich albume s názvom Minimal.

Napokon sa presadili a ako píšeme, patria k tomu najlepšiemu, čo nielen slovenský, ale aj československý rap ponúka. Zaujímavosťou je to, že Matej S. sa okrem rapu venuje aj produkcii a tvorbe hudby, pričom Gabryell, aj napriek tomu, že je jeden z TOP rapperov na Slovensku, dodnes pracuje aj vo svojom civilnom zamestnaní.

My už dnes vieme, že v júni nás od Neriešákov čaká nová nálož hudby v podobe nového albumu a my sa už teraz tešíme. A netreba zabúdnuť na to, že v minulom roku vydali chalani CD s názvom OK, ktoré malo niekoľko úspešných zastávok aj s vypredaným krstom v Babylone, pričom chalanov sprevádzali aj borci z Opoštáris Band.

Foto: Matej Straka a Gabryell – Nerieš, Instagram Nerieš 

Odporúčame