Zabudni na gýčové valentínske darčeky, máme pre teba niečo lepšie: 8 tipov na to, čím potešiť svoju lásku

unsplash.com

#Sviatok všetkých zamilovaných je už tu a ak patríš k tým, ktorí našli svoju spriaznenú dušu, rozhodne by si 14. február nemal/-a ignorovať. Ľahko by sa potom mohlo stať, že zostaneš na ocot. Raz darmo, nech si o Valentínovi myslíme čokoľvek, patrí sa spomenúť si na svoju polovičku.

Keďže vieme, aké ťažké je vymýšľať darčeky pre niekoho, rozhodli sme sa ti pomôcť a priniesť zoznam valentínskych maličkostí, s ktorými určite zaboduješ. Zabudni na plyšáka či čokoládu, toto je oveľa lepšie.

Bez hudby ani na krok

Na svete podľa nás neexistuje človek, ktorý by nemal rád hudbu. Daruj svojej láske napríklad prenosný reprák. Zobrať ho so sebou môže vždy a tak bude na teba myslieť na chate, doma alebo hocikedy, keď bude s kamarátmi.

Napríklad LAMAX Beat Street ST-1 zoženieš už za približne 26 eur. Okrem skvelého zvuku je aj pogumovaný a odolný proti prachu, striekajúcej vode či dažďu a tak máš istotu, že sa nezničí hneď. Štýlové a obľúbené sú aj repráky od JBL alebo Marshall. Pri kvalitnejších a väčších reprákoch sa ceny pohybuju okolo 100 eur.

Foto: unsplash.com

Retro, ktoré sa vracia do módy

Pri hudbe ešte chvíľu zostaneme. Úplný boom zažívajú teraz platne a gramofóny. Trendy kúsok, ktorý ti rozhodne sprostredkuje z hudby úplne iný zážitok. Čisto nový gramofón vieš zohnať už okolo 40 eur, ale stačí ti zájsť na internetový portál, kde ľudia inzerujú a predávajú rôzne predmety a zoženieš ho oveľa lacnejšie.

S týmto darčekom si zaistíš aj to, že budeš môcť kupovať platne na ďalšie sviatky a výročia a tak máš o darček vždy postarané. Navyše, už dávno neplatí, že z platní môžeš počúvať len albumy našich (starých) rodičov. Na vinyle vychádza dnes prakticky všetko. I aktuálne.

Foto: unsplash.com

Originálne a zadarmo

Univerzálny darček, za ktorý nedáš ani cent a predsa si tým raz a navždy získaš svojho milého alebo milú. Urobiť Powerpointovú prezentáciu zvládne aj človek na základnej škole. Pokiaľ je tvoj skill lepší alebo máš viac času, pomocou rôznych programov vieš pripraviť aj milé video. A čo by mala prezka či video obsahovať? Vtipné fotografie z vášho vzťahu, alebo prierez celým obdobím, ako ste sa spoznali až po dnešný deň. Daj do pozadia váš obľúbený spoločný song a originálny darček, ktorý nezvädne alebo sa nezje je na svete!

Foto: unsplash.com

Zdravé a štýlové

Patrí tvoja spriaznená duša k ľuďom, ktorí si potrpia na svojom tele alebo im záleží na tom, čo zjedia? Stav potom na nutrične vyvážené jedlo Mana, ktoré je teraz k dispozícii v novom atraktívnom ružovom kabáte. Nápoj Mana Love má príchuť jahôd a malín a jeden drink pokryje 20% dennej nutričnej potreby. Chutné, zdravé a cenovo výhodné – za 12 drinkov zaplatíš iba 35 eur, čo keď si rozrátaš, vychádza necelé 3 eurá na kus. Mňam!

Foto: mojemana.cz

Viac spoločných zážitkov

Podľa nás nie je nič lepšie, ako darovať na Valentína zážitok. Koho by nepotešila letenka? Nemusí ísť o drahé destinácie, pokojne stačí ísť nízkonákladovkou niekam na víkend. Napríklad 29. – 31. marec, čiže od piatku do nedele, môžete ísť spoznávať Malmö za 19 eur spiatočne z Viedne. Tretie najväčšie švédske mesto je rozhodne originálnejšie ako napríklad Paríž a nájdeš ho v ponuke známych nízkonákladoviek.

Foto: unsplash.com

Slovenské a handmade

Zdá sa, že všetko, čo pochádza zo Slovenska alebo obsahuje pre nás typický ľudový prvok, má zaručene úspech. Obdaruj svoju lásku smaltovaným hrnčekom s originálnym venovaním či tričkom, ktoré ostatným povie, že je jeho nositeľ už zadaný. Nám sa páči tvorba od Smaltovanej babky, s ktorou sme robili aj rozhovor. Tá ti tiež môže prispôsobiť vzor na hrnčeku podľa tvojej predstavy. Cena takýchto hrnčekov sa univerzálne pohybuje okolo 7 eur.

Šéfkuchár bez čapice

Kúpené darčeky sú síce fajn a potešia, ale oveľa väčšiu hodnotu má niečo, čo urobíš sám. Dobrá spoločná večera je vždy zárukou príjemne stráveného večera. Namiesto reštiky skús radšej pripraviť doma niečo sám či sama a aj keď to nebude na 100%, rozhodne tú snahu v daný deň polovička ocení. V tom nám ver. Ak to bude ale totálne fiasko, aspoň sa na tom z chuti spoločne zasmejete a pribudne vám ďalšia jedinečná spomienka. Pre tento prípad maj v zálohe radšej doma aj mrazenú pizzu. Keby náhodou…

Foto: unsplash.com

Zachyť moment štýlovo

Prefiltrovaných a dokonalých fotografií na Instagrame je toľko, že človek ani nevie, čo je už realita. Častokrát pozeráme na to, ako to bude vyzerať na nete namiesto toho, aby sme mysleli na to, že fotografia má zachytiť daný okamih. Aj preto je jedným z vhodných a trendy darčekov Instax. Vyfotíš sa a takmer hneď ti z foťáku aj vylezie záber, ktorý môžeš darovať alebo si založiť do albumu. Instax dostaneš v rôznych farbách alebo prevedeniach. Jedná sa ale o drahší darček, pretože jeho cena začína niekde na úrovni 75 eur.

Foto: unsplash.com
Odporúčame