YT VÝBER: 10 najsledovanejších skladieb, kde je Viktor Sheen

Jeho koncerty bývajú pravidelne vypredané, jeho merch fanúšikovia vykúpia zvyčajne v priebehu niekoľkých minút. Jeho hudba patrí v Česku a Slovensku na vrchol počúvanosti a na Instagrame ho sleduje viac ako 223 tisíc ľudí. Reč je o Viktorovi Sheenovi, o českom rapperovi, ktorý sa s každým novým albumom, čo vydá, posúva dopredu hmatateľnými krokmi. Rozhodli sme sa, že sa pozrieme na jeho desať najpočúvanejších trackov. Niektorých z vás výber neprekvapí, iní ale určite áno. 

Do úvahy sme brali, tak ako v niekoľkých prípadoch predtým, video platformu YouTube, kde jednotlivé tracky dopĺňajú vizuály či videoklipy. Čo sa týka streamovacích služieb ako Apple Music či Spotify, vieme, že Viktor Sheen je medzi svojmi rapovými konkurentmi pravdepodobne najpočúvanejším interpretom, respektíve sa dlhodobo drží medzi najlepšími. Už to nie je umelec, ktorého by poznala iba hŕstka ľudí. Majú radi na Slovensku a uznávajú ho samozrejme aj v Česku. Poďme sa pozrieť na desať songov, na ktorých sa objavil, sú na YouTube a sú najsledovanejšie, respektíve, majú najviac pozretí.

Tejto skladbe nechýba prakticky nič. K dnešnému dňu má na YouTube viac ako 23 miliónov pozretí a ľudia ju zbožňujú ako na Slovensku, tak aj v Českej republike. Svedčí o tom aj to, že 178 tisíc ľudí označilo, že sa im tento track páči. Pútavý a zľahka freestyle videoklip, k tomu kombinácia rapperov Viktor Sheen, Nik Tendo, Hasan a Calin a track Až na měsíc, o ktorý sa po produkčnej stránke postaral ivanoff. Čo sa týka vyššie spomínaného videa, jeho autormi sú Jiří Píša a Andreas Gold. V prípade Až na měsíc do seba zapadlo úplne všetko a počuť chalanov z labelu Milion Plus v kombinácii s Calinom a Viktorom Sheenom je, čo sa rapového pohľadu týka, vyslovene luxusné. Nebude prekvapením, ak tento track bude naberať desaťtisíce zhliadnutí aj počas nasledujúcich mesiacov alebo rokov. Kvalitu na to rozhodne má.

Toto by si tu možno nečakal. Skladba, ktorej korene siahajú vyše päť rokov dozadu, a ktorá má, ver či nie, viac ako desať miliónov zhliadnutí. Ako všetci zainteresovaní dobre vedia, v minulosti patril Viktor Sheen patril pod český label Blakkwood a s viacerými ľuďmi z Blakkwoodu má veľmi dobré a korektné vzťahy dodnes. Track, o ktorom je v tomto prípade reč sa volá Instantní čubky II. a ak ho aj nepoznáš, tak samotný názov ti povie prakticky všetko potrebné. V tomto prípade sa Viktor Sheen spojil s Rennem Dangom, pričom na feate sa objavuje aj interpret menom Schyzo. K tomu dodajme, že o produkciu sa postaral Ceha. Nuž, písal sa rok 2015 a chalani vydali song, ktorý si niektorí pamätníci púšťajú dodnes. Myslíme si, že im to na spolupráci ladí, i keď cítiť, že Viktor Sheen (aj ďalší) sú už tvorbou v súčasnosti niekde inde.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
PTK a Yzo spolu v luxusnom klipe prinášajú neskutočný vibe

Vynikajúci song. Alebo ako by povedal jeden nemenovaný slovenský politik, po da re ná spo lu prá ca. Kontrafakt, a teda, Ego, Rytmus a Anys, sa na svojom albume Real Newz, ktorý vyšiel koncom kalendárneho roka 2019, spojil s Calinom a Viktorom Sheenom a vznikol track Neviditelnej. Zaujímavosťou je, že KF nechal názov tejto skladby po česky, ale v konečnom dôsledku to prinieslo úspech. Song videlo k dnešnému dňu viac ako deväť miliónov ľudí. Producentom v tomto prípade bol umelec menom Mylk Chocolate. Kontrafaktu to s dvojicou Čechov klaplo, pričom pod kožu sa dostali viaceré riadky tejto skladby. Za zmienku stojí napríklad časť od Calina, v ktorej spomína na slová Viktora Sheena. Hovoril mu, že hlavne vyčkať, hlavne byť v kľude, a teraz sa na neho Calin pozerá ako tu kope prvú ligu. Trpezlivosť ruže prináša, no nie je to tak?

Opäť tu máme rok 2015, opäť sa vraciame do čias, kedy Viktor Sheen tvoril pod záštitou českého labelu Blakkwood a opäť môžeme konštatovať, že sa jedná o track, ktorý je veľmi kvalitný. V tomto prípade ide o skladbu s názvom Ibalgin, rapuje na nej iba Viktor Sheen a o video sa postaral Jakub Stelzer. Videlo ju viac ako 7,6 milióna ľudí a nebude prekvapením ak toto číslo pokorí aj hranicu desať miliónov. Aj keď sa totiž bavíme o šesť rokov starej záležitosti, ľudia si tento song púšťajú dodnes, čo potvrdzuje aj sekcia komentárov, kde sú niektoré spred niekoľkých týždňov či mesiacov. Zároveň tento track potvrdzuje to, že Viktor Sheen, ktorý je dnes na vrchole, bol v postupnom procese už niekoľko rokov dozadu.

Priznajte sa, kto z vás by chcel byť Večný? Kto by chcel zanechať na tejto planéte niečo, o čom sa bude hovoriť aj dávno po tom ako tento svet opustí? Rok 2016, spoveď Viktora Sheena s názvom Večný a celkovo track, ktorý sa poslucháčom dostane pod kožu ako máloktorý. Nečudo, že si ho vypočulo na YouTube viac ako sedem miliónov ľudí a toto číslo postupn rastie už päť rokov. Večný sa objavuje na NSD Mixtape, na Viktorom hudobnom počine, ktorý jasne naznačil, kam by sa mala jeho ďalšia kariéra uberať. Pre úplnosť dodajme, že o produkciu sa v tomto prípade postaral Giovanni sound. Ak by ste potrebovali osobné zamyslenie alebo motiváciu, toto je skladba, ktorú hľadáte.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kali a album Nikto: Jeden zo zlomov jeho kariéry?

Presný dátum zverejnenia tejto skladby na YouTube je 31.marca 2016. Od tohto dňa po dnešok si Offline pustilo viac ako 6 miliónov ľudí, čo je veľmi slušné číslo, ešte k tomu, keď si uvedomíme, že v čase publikovania Viktor nebol ani zďaleka takou hviezdou ako je dnes. V Offline sa zamyslíš nad viacerými riadkami, opäť sa jedná o song, ktorý doprevádza aj videoklip a aj v tomto prípade môžeme konštatovať, že vzniká pod záštitou labelu Blakkwood. Celkovo, Blakkwood sa stal dôležitou súčasťou Viktorovej cesty na vrchol a uvedomuje si to aj samotný Sheen. Taktiež z toho plynie aj ponaučenie, že netreba zabúdať na to, odkiaľ ste prišli a kto vám pomohol.

Tu máme niečo z aktuálnejšej tvorby Viktora Sheena a na skladbe Mráz môžete dokonalo počuť ako sa posunul nielen hudobne, ale taktiež aj životne. Témy sa zľahka zmenili, čo je vzhľadom na to, že sa písal august roka 2019, pochopiteľné. Track Mráz produkčne pripravil ivanoff, s ktorým má VS dobré skúsenosti, skladbu počulo viac ako 5,6 milióna ľudí a zaujímavosťou je, že za celý čas jej dalo „nepáči sa mi to“ iba 573 ľudí. Na druhej strane, „páči sa mi to“ sú pri tomto songu na úrovni 45 tisíc, čo samo o sebe o veľa veciach nahovára. Aby ste si to vedeli zaradiť aj chronologicky, hovoríme o období, kedy bol v obehu album Viktora Sheena s názvom Černobílej svět.

Kombináciu Yzomandiasa a Viktora Sheena nepočujeme často, ale keď už sa jej dočkáme, tak stojí za to. Platí to aj v prípade tracku Deja Vu, ktorý má približne 1-2 roky a počulo ho viac ako 5,1 milióna ľudí. Yzo, vedúci člen labelu Milion Plus a Viktor, ktorý je v úzkej špičke československého rapu, si na feate rozumejú a priniesli track, ktorý sa teší veľkej obľúbenosti. Na beate je Decky, čo samo o sebe celkovému produktu pridáva na kvalite a pre úplnosť, o video sa v tomto prípade postaral Jan Strauch. Určite by sme sa nehnevali, keby Yzomandias a Viktor Sheen tvorili spoločné piesne o niečo častejšie. Sledovanosť a kvalita by boli dozaista zaručené.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
„Balím to, idem dopi*e.“ Osťo, Smart a Becca opäť spolu

Ráj si už určite počul, je to track, ktorý vyšiel na produkčnom albume Deckyho pod záštitou Milion Plus. Viktor Sheen mu bol na tomto konkrétnom songu hosťom a musíme povedať, že zanechal vynikajúci dojem. V tomto prípade sme sa videoklipu síce nedočkali, ale vizuál k tejto piesni je prinajmenšom veľmi prepracovaný, takže celkový dojem je pozitívny. Necelých päť miliónov prehratí je vynikajúcou vizitkou dvojice Decky a Viktor Sheen. Celkovo, album Kingpin bol podareným hudobným projektom, na ktorom sa objavilo niekoľko zaujímavých trackov, čo sa tešia dlhodobej obľube ľudí.

Prvý február 2015. Nečudo, že názov tracku je Mladí a opilí, životy Viktora Sheena a Renneho Danga na tom boli pred šiestimi rokmi diametrálne odlišne od toho ako sú na tom títo dvaja teraz. Na tom ale samozrejme nie je ani zďaleka nič zlé, všetci sa určitým spôsobom vyvíjame, je to prirodzené. Skladba vyšla pod záštitou labelu Blakkwood a potvrdzuje, že Dang a Sheen si odjakživa (nielen) hudobne rozumeli a bolo to cítiť. Viac ako 4,7 milióna pozretí je kvalitnou hodnotou, pričom nebude prekvapením ak skôr či neskôr tento song zlomí hranicu piatich miliónov.

Tak to by sme mali. Ako vidieť piesne, kde sa objavil Viktor Sheen, sa už niekoľko rokov tešia veľkej obľube aj za hranicami Slovenska a Českej republike. Do výberu sa tesne nemestili skladby ako NESCAFÉ, Zlato, Alkohol a Molly či KARUSEL. Ak by si náhodou nevedel, čo sú to za songy, tak rozhodne ti odporúčame, aby si si vypočul, stoja za to a majú čo ponúknuť. Kariéra Viktora Sheena postupne nabrala raketový smer a pokračuje naďalej. Minulý rok vydal nový sólový album s názvom Barvy a budeme so zvedavosťou sledovať, čo si pre fanúšikov kvalitného rapu pripraví v tomto kalendárnom roku.

Foto: Viktor Sheen, profil na Instagrame Viktor Sheen 

Odporúčame