REBRÍČEK Toto je TOP 10 absolútne najpredávanejších albumov od Kanyeho

Kanye

Kanye a jeho najpredávanejšie albumy Zdroj: Instagram.com/ye)

#Ak nám niekto povie meno Kanye West (Ye), tak je viacmenej jasné, že ide o záruku kvality. Nech už sú jeho vyjadrenia či správanie akokoľvek kontroverzné, jedno sa mu musí nechať. Naozaj veľmi dobre vie, ako sa robí muzika a ako sa v nej neustále dá kvalitatívna latka posúvať vyššie a vyššie. Svedčí o tom aj množstvo z jeho výborných albumov, pričom tentokrát sme sa ti ich rozhodli zoradiť v rámci predajnosti. Teda minimálne prvú TOP desiatku, čítaj ďalej!

10. Ye (2018)

PREDAJ: 1,1 milióna kusov

Album so stručným menom Ye vyšiel počas obdobia, keď West bol vo verejnom hľadisku taktiež veľmi výrazne kontroverzný. Album je jeho tradične veľmi osobným a introspektívnym dielom, ktoré sa dotýka tém ako jeho duševné zdravie, vzťahy a osobné krízy. A povedzme si, tých má Kanye za sebou naozaj niekoľko.

09. Donda (2021)

PREDAJ: 1,2 milióna kusov

Donda je štúdiovým albumom Kanye Westa, ktorý bol venovaný jeho zosnulej matke Donde West. Obsahuje rôzne zvukové prvky a experimentálny sound, pričom v čase vydania bol takisto chválený za svoju hlbokú emocionálnu a umeleckú hodnotu. K tomuto albumu sa množstvo kritikov vyjadrovalo tak, že Kanye posúva svetový zvuk rapu zase inde.

08. Yeezus (2013)

PREDAJ: 2,2 milióna kusov

Album Yeezus bol odvážnym a opäť pomerne dosť experimentálnym projektom, v ktorom sa Kanye takpovediac odvrátil od tradičných hip-hopových zvukov a skúšal nové smery. Album sa vyznačuje minimalistickou produkciou a v istom zmysle temnými a provokatívnymi textami.

07. 808S & Heartbreak (2008)

PREDAJ: 3,4 milióna kusov

808S & Heartbreak z roku 2008 je albumom, ktorý sa odlišuje od predchádzajúcich Kanyeho prác tým, že sa viac zameriava na spev a autotunový zvuk. Je známy tým, že Kanye sa v ňom ukázal pomerne v „zraniteľnej podobe“ a takisto sa v ňom výrazne odklonil od tradičného rapového štýlu. A pre mnohých fans je to azda najväčšou srdcovkou od neho.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Karlos Vémola si založil svoj vlastný podcast a jeho prvým hosťom bol Rytmus

06. My beautiful dark twisted fantasy (2010)

PREDAJ: 3,61 milióna kusov

Tento projekt je právom považovaný za jeden z „najväčších“ albumov 21. storočia. My Beautiful Dark Twisted Fantasy bol umelecky veľmi ambiciózny projekt, ktorý sa vyznačoval naozaj komplexnou produkciou, rozmanitými zvukmi a takisto aj témami, ktoré sa týkali vzťahov, slávy, ale aj sebareflexie.

05. The Life of Pablo (2016)

PREDAJ: 3,64 milióna kusov

The Life of Pablo pôsobil ako jedno z najosobnejších Kanyeho diel. Týkal sa najmä tém ako viera, rodina a takisto aj ostrá pozornosť médií.

04. The College Dropout (2004)

PREDAJ: 5,1 milióna kusov

Kanyeho debut, ktorý mnohí fans považujú do dnešného dňa za jeho najlepší. The College Dropout z roku 2004 mu už naozaj naplno priniesol celosvetovú slávu už nielen ako producentovi, ale aj plnohodnotnému raperovi. Je to už takpovediac klasické dielo, ktoré sa vyznačuje kreatívnymi textami, samozrejme inovatívnou produkciou a na svoj čas aj odvážnym zvukom. Ale to robil teda ako už isto tušíš Kanye asi vždy.

03. Watch the Throne & Jay-Z (2011)

PREDAJ: 5,5 milióna kusov

Watch the Throne z roku 2011 je spoločným albumom Kanye Westa a Jay-Zho, ktorý je v oboch prípadoch významným kúskom skladačky ich kariér. Je to album plný luxusu, sebaistoty a takisto aj sociálnej kritiky.

02. Graduation (2007)

PREDAJ: 6,1 milióna kusov

Kultový Kanyeho projekt s názvom Graduation je albumom, ktorý je známy svojím naozaj veľmi optimistickým zvukom. Je to totiž album plný energie a sebavedomia, ktorý sa taktiež dotýka tém ako úspech, sláva a osobný rast. proste celé veľmi dobre.

01. Late Registration (2005)

PREDAJ: 6,3 milióna kusov

Nuž a na záver ten najpredávanejší Kanyeho album doposiaľ. Late Registration je druhou Kanyeho štúdiovkou, ktorá sa vyznačovala opäť veľmi inovatívnou produkciou, komplexnými textami a samozrejem aj rozmanitými zvukmi. Ťažko povedať, či je jeho predaj vo výške 6,3 milióna predaných kusov Kanye ešte niekedy prekoná!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Keď Dame, Fejbs a Matej Straka uvarili luxusný hit s beatom od Smarta

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame