Udalosti minulého týždňa: Legendárnu hru Warcraft si budeš môcť zahrať aj na mobile

Warcraft

Hru Warcraft si budeš môcť zahrať aj na mobile! (Zdroj: Legendary Pictures Blizzard/Entertainment/Atlas Entertainment)

#Pripravili sme si pre teba udalosti minulého týždňa, ktoré by ti rozhodne nemali uniknúť. Ďalší weektag ti prezradí niečo viac o top akciách, ktoré ťa v tomto roku čakajú, kedy sa dočkáme hry Warcraft na mobile ale aj zaujímavú diviačiu rodinu, ktorá sa prechádzala po našom hlavnom meste.

#1 Top akcie, ktoré ťa tento rok čakajú

Kultúra sa konečne začína otvárať a vyzerá to tak, že k repertoáru už „tradičných“ žúriek na byte sa konečne pridá možnosť ísť si vyraziť niekam za zážitkom. A veru bude z čoho vyberať. Objav klenoty roka 2022 a chyť si to najlepšie miesto v hľadisku. Pripravili sme pre teba výber tých najlepších akcií, ktoré najbližší polrok prinesie.

Tento rok ťa čakajú veľké veci: Pozri si TOP akcie roka 2022, ktoré musíš zažiť!

#2 Veľkolepé zahájenie ZOH

V piatok, 4.2. o 13:00 nášho času oficiálne odštartovali zimné olympijské hry. Otvárací ceremoniál bol skutočne veľkolepý, aj keď sa ho viacerí športovci nemohli osobne zúčastniť. Slovenskú vlajku priniesli na olympijský štadión v Pekingu sánkarka Katarína Šimoňáková a hokejista Marek Hrivík. Zimná olympiáda potrvá do 20. februára.

#3 V Bratislave sa prechádzali diviaky

Sociálnymi sieťami v posledných dňoch začalo kolovať video, ktoré zachytáva skutočne kurióznu situáciu. Za bieleho dňa sa totiž priamo po rušnej bratislavskej ulici presúva menšie stádo diviakov. Tie svorne bežia popri ceste a neskôr aj po električkovej koľaji a neprekáža im ani blížiaca sa električka.

#4 Najpredávanejšie smartfóny

Spoločnosť IDC pre pár dňami zverejnila výsledky predajnosti smartfónov za posledné mesiace. V prieskume porovnávala predajnosť štvrtého kvartálu rokov 2020 a 2021, ale aj predajnosť za celý rok. V oboch prípadoch dominujú tri najznámejšie značky, ktoré si len medzi sebou prehadzujú miesta. Jedna z nich však zažína nevídaný medziročný nárast a predala v minulom roku takmer o 50 miliónov smartfónov viac.

Prehľad najpredávanejších značiek smartfónov: V roku 2021 sme znova uprednostnili Samsung, ako sú na tom ostatní?

#5 Messenger zaznamená snímku obrazovky

Odkedy sa sociálne siete stali plnohodnotnou súčasťou našich životov, posielanie snímok obrazovky bola úplne bežná vec. Facebook však zaviedol upozornenia na snímky obrazovky do svojej služby Messenger ako súčasť novej aktualizácie. Mark Zuckerberg, ktorý je šéfom materskej spoločnosti Facebooku Meta, tento týždeň oznámil sériu aktualizácií chatovacej služby sociálnych médií.

Kamarátom už konverzáciu neprepošleš: Messenger bude ukazovať v chate záznam o sníme obrazovky

#6 Warcraft sa vráti do mobilov

Spoločnosť Activision Blizzard odhalila, že plánuje vydať legendárnu hru  Warcraft pre mobilné zariadenia niekedy v tomto roku. Ako informuje portál VICE generálny riaditeľ spoločnosti Bobby Kotic,k pred rokom povedal investorom, že vývojár vytvoril „viacnásobné, mobilné a voľne hrateľné skúsenosti s Warcraftom“, ktoré už vtedy boli v pokročilom vývoji. Blizzard zatiaľ neodhalil podrobnejšie informácie o hrách a konkrétnejšiu časovú os, takže nie je jasné, či jeho plány vydania zahŕňajú všetky tieto skúsenosti alebo len niekoľko.

#7 HBO Max prichádza na Slovensko

HBO Max, prémiová streamovacia platforma spoločnosti WarnerMedia, bude 8. marca 2022 spustená v ďalších 15 európskych krajinách. Toto rozšírenie nadväzuje na spustenie služby HBO Max v severských krajinách a v Španielsku v októbri 2021. Medzi uvedenými krajinami sú: Slovensko, Česká republika, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Maďarsko, Moldavsko, Čierna Hora, Holandsko, Severné Macedónsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Srbsko a Slovinsko. HBO Max je v súčasnej dobe dostupné v 46 štátoch v Amerike a Európe.

HBO Max príde na Slovensko 8. marca: Poznáme ponuku titulov, možnosti sledovania aj atraktívnu cenu


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, topky.sk,
Odporúčame