Obrovská delikatesa alebo hrôzostrašná fraška: Burger, ktorého príchuť ťa doslova šokuje

Burger, aký si ešte nevidel.

Burger, aký si ešte nevidel. (Zdroj: Unsplash.com/sk)

#Ak si si myslel, že doteraz si vyskúšal už skutočne všetko, tak ťa asi sklameme. Burger, s ktorým prišla švédska značka rastlinných potravín Oumph!, si určite ešte nemal. Chutí totiž ako ľudské mäso.

Nový burger od švédskej značky potravín Oumph! rozhodne rozdelil ľudí na dva tábory. Medzi tých, ktorí ho milujú a je to pre nich výnimočná delikatesa, aká tu ešte nebola alebo tých, ktorí ho doslova nenávidia. Dôvodom takýchto extrémnych reakcií je to, že sa spoločnosť pokúsila priblížiť jeho chuť k ľudskému mäsu.

Žiadne mäso sa pritom vo výrobku nenachádza. V skutočnosti ide zmes sóje, húb, pšeničného proteínu a záhadných korenín. Hovorca spoločnosti však tvrdí, že urobili všetko preto, aby burger skutočne chutil ako ľudské mäso. Nejde však o žiadnu novinku, burger bol prvýkrát predstavený v predvečer Halloweenu v roku 2021.

Tentokrát však kvality tohto burgru ocenili a vyhralo Silver Brand Experience and Activation Lion na festivale kreativity v Cannes. „Som neuveriteľne hrdý na toto ocenenie a skvelú tímovú prácu, ktorá je za tým. Naším poslaním je zmeniť spôsob, akým ľudia jedia, a je našou povinnosťou použiť kreativitu ako nástroj na uskutočnenie tejto zmeny,“ povedal Henrik Åkerman, líder globálnej značky Oumph!, pre portál New York Post.

Ako ďalej dodal, „ako malá značka musíme byť odvážni a pripravení posunúť niektoré hranice k prelomu a myslím si, že táto kampaň je dobrým príkladom toho, že to robíme.“


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, nypost.com
Odporúčame