Udalosti minulého týždňa: McDonald mení plastové lyžičky za papierové, poznáme najsexi muža planéty

Chris Evans

Aj v dnešnom weektagu nájdeš udalosti, o ktorých by si mal vedieť (Zdroj: Applw TV)

#Aj v uplynulom týždni nájdeme niekoľko udalostí, ktoré stoja za to, aby sme si ich pripomenuli. V dnešnom weektagu sa dočítaš napríklad o tom, aká sociálna sieť sa pomaly stáva silným konkurentom už dlho zavedenému Twitteru. Ak aj teba zaujala desaťdielna séria Monster: The Jeffrey Dahmer Story, mal by si vedieť, že z projektu Monster sa nedávno oficiálne stala antológia. Znamená to, že sa dočkáš rovno ďalších dvoch sérií. Naopak, pokiaľ si fanúšikom slovenského športu, zrejme ťa nepoteší neúspech našich hokejistov v boji o Nemecký pohár.

#1 Adam Pavlovčin a.k.a. ADONXS vydal očakávaný debutový album

Ak si pozeral zatiaľ posledný ročník šou Československej SuperStar, určite vieš, kto je Adam Pavlovčin. Asi nikoho neprekvapilo, že diváci spomedzi silnej konkurencie vybrala ako víťaza práve jeho. Mnohostranne založený talent Pavlovčin zaujal hlasom, tancom, pokorou, no aj moderným imidžom, s ktorým by sa nestratil ani v zahraničí. Pokiaľ chceš vedieť, či by sa uplatnil v zahraničí aj svojou vlastnou hudbou, máš príležitosť to posúdiť. Jeho debutový album s názvom Age of Adonxs totiž vyšiel pred pár dňami. Ponúka ti na ňom prvotriedny zvuk a emotívne piesne, ktoré sú žánrovo a produkčne naozaj pestré. Nájdeš ho na všetkých streamovacích službách.

#2 McDonald’s nahradí plastové lyžičky papierovými, no nás si na zmenu ešte počkáme

V súčasnosti čelíme klimatickej kríze a väčšina spoločností sa čoraz viac snaží svoj dopad na životné prostredie zmierniť. Ku kroku, ktorý má znížiť množstvo plastového odpadu, sa rozhodol pristúpiť  aj jeden z najznámejších fastfoodových reťazcov, McDonald’s. Plastové lyžičky, aké dostávaš k zmrzline McFlurry vymení za papierové. Zatiaľ čo časť zákazníkov zmenu považuje za vítanú, podľa iných sú papierové príbory nepraktické. Spoločnosť aj napriek tomu verí, že pôžitok z ich jedál sa nezmení. Papierových lyžičiek sa zatiaľ dočkajú len zákazníci vo Veľkej Británii a v Írsku.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Udalosti minulého týždňa: Juraj Slafkovský strelil svoj druhý gól v NHL

#3 Z hitu Monster: The Jeffrey Dahmer Story bude antológia, v pláne sú hneď dve ďalšie série

Sledovaniu Monster: The Jeffrey Dahmmer Story venovali diváci Netflixu spolu už takmer miliardu hodín. Nie je teda žiadnym prekvapením, že streamovacia platforma chce v úspešnej sérii pokračovať. A to nie jednou, ale rovno dvoma sériami, ktoré budú mať opäť na starosti  Ryan Murphy a Ian Brennan. Ešte nie je známe, o ktorých vrahoch nové série budú, tvorcovia však majú z čoho vyberať. Isté je zatiaľ len to, že Dahmer sa v žiadnej z nich neobjaví. Zámerom tvorcov je opäť príbehy podať s úctou k obetiam a pozostalým, bez toho, aby glorifikovali zločincov. Podľa časti pozostalých im však v Dahmerovom prípade tento zámer nevyšiel.

#4 Elon Musk kúpil Twitter, nespokojní používatelia vo veľkom prechádzajú na Mastodon

Hromadné prepúšťanie, extrémistické príspevky, či chaos s „overenými“ účtami za osem dolárov mesačne. Taká je bilancia Twitteru pod vedením Elona Muska, z ktorej používatelia rozhodne nie sú nadšení. Časť z nich sa rozhodla tweety vymeniť za tooty a Twitter za Mastodon. Ten založil nespokojný používateľ Twitteru Eugen Rochko už v roku 2016. Mastodon funguje ako decentralizovaná sieť a používatelia si pri registrácii vyberajú server na základe lokality a svojich záujmov. Čo sa týka obsahu, nie je tu žiadna centrálna kontrola, efektívne však funguje komunitné moderovanie. Hoci Mastodon nie je vyslovene kópiou či náhradou Twitteru, má svoje výhody, ktorými dokáže používateľov upútať.

#5 Magazín People vyhlásil najsexi muža roku 2022

Titul Najsexi muž roka vyhlasuje magazín People už od roku 1985. Tento rok sa titul ušiel hercovi Chrisovi Evansovi, ktorého môžeš poznať napríklad ako Steva Rogersa alias Kapitána Ameriku. Z tohto ocenenia sa podľa Evansa bude tešiť najmä jeho mama, ktorá sa tým, že sa jej syn stal najsexi mužom roka, určite rada pochváli. Evansa budúci rok uvidíme vo filme Ghosted, no podľa vlastných slov by si od hrania rád trochu oddýchol a sústredil svoj čas na rodinu. Momentálne je totiž slobodný, no rád by sa oženil a stal otcom.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Udalosti minulého týždňa: Ukázali sme ti najväčší NATO bunker v Európe

#6 Slovenskí hokejisti skončili v Nemeckom pohári poslední

Slovenským hokejistom sa na turnaji o Nemecký pohár veľmi nedarilo. Tím pod vedením trénera Craiga Ramsayho prehral aj záverečný zápas proti domácim. V tabuľke sa tak dostal na posledné, štvrté miesto. Zápas s nemeckým tímom skončil výsledkom 0:3 v prospech domácich. Okrem Nemcov prehrali slovenskí hokejisti po predĺžení aj zápas s Rakúskom, ktorý skončil stavom 2:3.  Výsledkom 3:4 zase skončil zápas s Dánskom. Slovenskí hokejisti tak „obhájili“ svoje postavenie na turnaji z roku 2015, kedy sa im však podarilo vyhrať aspoň zápas proti Švajčiarsku.

#7  Zomrel Iránec, ktorý bol inšpiráciou pre Spielbergov film Terminál

Na Letisku Charlesa de Gaulla v Paríži v sobotu zomrel Iránec menom Mehran Karimi Nasseri. Ten na termináli 2F prežil celých osemnásť rokov života. Nasseri  v roku 1988 cestoval cez Belgicko a Francúzsko do Veľkej Británie za svojou matkou. Keďže však nemal doklady, nemohol nastúpiť do lietadla, ani opustiť letisko. Ostal tam až do roku 2006 a stal sa ikonickou postavou letiska. V roku 2004 jeho príbeh sfilmoval Steven Spielberg vo filme Terminál, v ktorom hlavnú úlohu stvárnil Tom Hanks. Nasseri napokon dostal povolenie žiť vo Francúzsku, no v septembri tohto roku sa vrátil na letisko, kde ostal až do svojej smrti. Podľa oficiálnych informácii zomrel sedemdesiatšesťročný muž na srdcový infarkt.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame