Udalosti minulého týždňa: Slovenského rapera Karla zadržala polícia, našli u neho drogy

Rapera labelu Milion+ zadržala polícia

Rapera labelu Milion+ zadržala polícia (Zdroj: Pexels.com/Erik Mclean)

#Ak chceš byť v obraze, máme pre teba nový weektag. Znova rekapitulujeme minulý týždeň a prinášame ti aktuálne udalosti zo Slovenska, aj zo sveta. Dozvieš sa o horúcom škandále na slovenskej hudobnej scéne, o oceneniach Razzies, o Slovensku v rebríčku najšťastnejších krajín sveta, ale aj o hereckej legende, ktorá sa pridá do MCU.

#1 Rapera labelu Milion+ zadržala polícia

Známy slovenský raper Karlo z labelu Milion+ mal byť včera zadržaný spolu s ďalším mužom z Česka. Ako ešte včera večer informovala polícia na sociálnej sieti, malo by ísť o závažnú drogovú trestnú činnosť. Hudobník si poriadne zavaril, policajný pes mal totiž tejto dvojici zadržať veľké množstvo drog.

Počas kontroly vo vlaku zo železničnej stanice Kúty do Bratislavy ich prezradil pes, ktorý označil batožinu. Príslušníci Colného úradu preto kufor skontrolovali a zostali poriadne prekvapení.

Polícia obvinila známeho slovenského rapera: Kilo marihuany a kokaín, zadržali ich pri ceste vlakom

#2 Ocenenia pre najhoršie filmy roka

Deň pre Oscarmi sa už tradične udeľujú aj ceny za najhoršie filmové počiny roka. Razzies Awards tentokrát ovládli streamovacie služby, konkrétne Netflix a HBO Max, ktoré sa podelil o celkovo osem ocenení. Bez tzv. Zlatej maliny sa však neobišli ani Jared Leto či Bruce Willis. Will Smith, ktorý ocenenie získal v minulosti, dostal ocenenie Redeemer Award, teda niečo ako spasiteľskú cenu (za film King Richard).

Najhorší film: Diana: The Musical

Najhorší herec v hlavnej úlohe: LeBron James (Space Jam: A New Legacy)

Najhoršia herečka v hlavnej úlohe: Jeanna de Waal (Diana: The Musical)

Najhorší herec vo vedľajšej úlohe: Jared Leto (House of Gucci)

Najhoršia herečka vo vedľajšej úlohe: Judy Kaye (Diana: The Musical)

Všetky kategórie nájdeš na oficiálnej stránke Razzie Awards.

#3 Najšťastnejšie krajiny sveta – na akej priečke je Slovensko?

Rozmýšľal si niekedy nad tým, v ktorej krajine okrem Slovenska by si chcel žiť? A kde by si bol najšťastnejší. Odborníci prichádzajú opäť so zaujímavým rebríčkom najšťastnejších krajín sveta. Už minulý rok sme ti priniesli zoznam 10 krajín z World Happiness report, ktoré sú podľa odborníkov najšťastnejšie.

A s rovnakým zoznamom prichádzajú aj teraz. Hoci pandémia koronavírusu ovplyvnila životy niektorých ľudí, popredné krajiny v rebríčku sa nezmenili. Ak si si myslel, že určite vyhrala krajina so slnečnými plážami, tak si na omyle. Prvé miesta opäť obsadili krajina, kde teplota nieje príliš vysoká.

Poznáme najšťastnejšie krajiny sveta v roku 2022: Slovensko poriadne pohorelo, prepadlo sa až o 13 miest

#4 Apple lízing

Spoločnosť Apple uvažuje nad tým, že začne ponúkať svoje iPhony na tzv. lízing. Tak, ako si platíme za Netflix, by sme si mohli platiť aj za smartfóny. Na rozdiel od kúpy na splátky by bola mesačná čiastka menšia a smartfón by sme mohli kedykoľvek vrátiť. Ak by si si ho chcel odkúpiť, aj takáto možnosť by bola na stole. Nie je zatiaľ jasné, kedy a v akých krajinách by služba Apple lízing mohla fungovať.

#5 Nevieš v noci zaspať? Poriadne sa najedz

Byť hladný pred spaním je veľmi nepríjemné a niektorým sa kvôli tomu nedá zaspať. Na druhej strane ani ísť spať prejedný nie je vôbec pohodlné. Čo však robiť ak sa skutočne cítim hladný a potrebujem sa najesť? Odborníčka radí, že touto potravinou raz za čas môžete zhrešiť.

Ísť spať úplne hladný nie je nejak prospešné. Vaša glukóza v tele totiž môže klesnúť, a tak telo začne produkovať kortizol.

Si hladný a máš problém zaspať? Podľa odborníčky si v noci môžeš dopriať toto jedlo

#6 Do MCU mieri Tom Cruise

Marvel začína naberať posily na štvrtú fázu filmového univerza. Tá začala ešte minulý rok filmami Black Widow, Shang-Chi, Eternals a tretím Spider-Manom s Tomom Hollandom. Už v týchto filmoch sme dostali množstvo nových hrdinov, ktorých na plátnach kín uvidíme aj v spoločnej tímovke. K nim sa pripojí ďalšie veľké meno – Tom Cruise.

Magazín Giant Freaking Robot získal exkluzívne informácie z interného overeného zdroja, ktoré hovoria o tom, že Cruise je súčasťou nového pripravovaného projektu.

Do MCU mieri ďalší hollywoodsky herec: Koho si zahrá nestarnúca legenda Tom Cruise?

#7 Batman sa stretol s Jokerom

Nový film The Batman si získal okamžite všetky srdcia komiksových nadšencov. Aj napriek tomu, že film má takmer tri hodiny, stále sú tu scény, ktoré zásadne ovplyvňujú jeho dej. Produkčná spoločnosť Warner Bros sa rozhodla zverejniť pôvodne vystrihnutú filmu s Jokerom.

Päť minútové video zobrazuje Pattinsonovu titulnú postavu, ktorá sa stretáva s Jokerom Barryho Keoghana v Arkham Asylum. Spoločne vedú hrozivý rozhovor, v ktorom analyzujú Riddlerovu postavu a snažia sa prísť na to, o koho vlastne ide. Nový Joker naháňa skutočnú hrôzu, presvedč sa sám.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, razzies.com, IGN, cnet.com
Odporúčame