Si hladný a máš problém zaspať? Podľa odborníčky si v noci môžeš dopriať toto jedlo

Si hladný a máš problém zaspať? Dopraj si toto jedlo

(Zdroj: Unsplash.com/Lux Graves)

#Byť hladný pred spaním je veľmi nepríjemné a niektorým sa kvôli tomu nedá zaspať. Na druhej strane ani ísť spať prejedný nie je vôbec pohodlné. Čo však robiť ak sa skutočne cítim hladný a potrebujem sa najesť? Odborníčka radí, že touto potravinou raz za čas môžete zhrešiť.

Ísť spať úplne hladný nie je nejak prospešné. Vaša glukóza v tele totiž môže klesnúť, a tak telo začne produkovať kortizol. Ide o stresový hormón, ktorý blokuje melatonín, a práve ten je spojený s riadením spánkového cyklu. Hoci by ste nemali ísť spať hladný, ani ísť spať prejedený nie je prospešné.

Kde je však zlatá stredná cesta? Výživová porodkyňa Christine Bailey pre portál expres.co.uk prezradila, že svojim klientom radí, aby sa poslednýkrát najedli o 19:00. Kým zaspia, nebudú cítiť hlad a zároveň pôjdu spať tri až štyri hodiny po jedle. Nie keždý si však vie úplne presne naplánovať svoje stravovanie a určite sa stalo aj tebe, že si bol pred spaním hladný. Čo však robiť v takom prípade? Ideálne je, aby si si doprial malú desiatu v podobe mandlí. Tie totiž obsahujú vysokú dávku melatonínu, a tak zaspíš omnoho kľudnejšie a rýchlejšie. A čo ty, ješ pred spaním?

Dopraj si mandle pred spaním.
Dopraj si mandle pred spaním. (Zdroj: Unsplash.com)

Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, expres.co.uk
Odporúčame