Polícia obvinila známeho slovenského rapera: Kilo marihuany a kokaín, zadržali ich pri ceste vlakom

marihuana v balíčku

Slovenského rapera Karla mala zadržať polícia (Zdroj: Unsplash/GRAS GRÜN)

#Známy slovenský raper Karlo z labelu Milion+ mal byť včera zadržaný spolu s ďalším mužom z Česka. Ako ešte včera večer informovala polícia na sociálnej sieti, malo by ísť o závažnú drogovú trestnú činnosť. Hudobník si poriadne zavaril, policajný pes mal totiž tejto dvojici zadržať veľké množstvo drog.

Počas kontroly vo vlaku zo železničnej stanice Kúty do Bratislavy ich prezradil pes, ktorý označil batožinu. Príslušníci Colného úradu preto kufor skontrolovali a zostali poriadne prekvapení. „V batožine 46-ročného občana Českej republiky bolo nájdené priehľadné vákuové plastové vrece s obsahom zelenej sušenej rastliny,“ informuje polícia.

Drogy za takmer 20-tisíc

Malo ísť o sušenú marihuanu o hmotnosti 955 gramov, ktorej hodnota dosahuje takmer 5-tisíc eur. O to väčšie prekvapenie čakalo colníkov, keď otvorili kufor druhého muža. Juraj, ktorý má byť podľa webu Generácia rapu práve raper Juraj Čaba, ktorý vystupuje pod prezývkou Karlo, mal u seba ešte omnoho väčšiu zásobu drog.


Drogy brali už Egypťania, celebrity skončili v známom klube 27: Závislosť sa týka aj slovenských osobností, ako vyhľadať pomoc?


Konkrétne išlo o 1 515 gramov sušeného konope. „Celková hodnota bola vyčíslená na 7 578,15 ,-€. V batožine sa našla aj papierová krabička, obsahujúca 2 ks vreciek s obsahom bieleho materiálu. Expertíznym skúmaním bolo zistené že sa jednalo o kokaín o hmotnosti 152,75 g, čo zodpovedá minimálne 1 528 obvyklým jednorázovým dávkam. Celková hodnota zaisteného kokaínu bola vyčíslená na 12 220 ,- €.“

Dvojica bola na mieste zadržaná a eskortovaná na policajnú stanicu. „Zo strany vyšetrovateľa Policajného zboru bol v tejto súvislosti spracovaný aj návrh k väzobnému stíhaniu oboch mužov. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obom mužom za uvedené konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov,“ dodala polícia v príspevku na Facebooku.

Kto je Karlo?

Karlo, vlastným menom Juraj Čaba, pochádza z Lučenca. S hudbou začal už v detstve, keď mal 16 rokov. Do povedomia verejnosti sa dostal, keď sa stal členom košickej Haha Crew. Pod ňou nahral uvítací song „Aladin“ a neskôr zopár ďalších. V tom čase ešte vystupoval pod prezývkou Gumbgu. Neskôr zo skupiny odišiel, no s jej členmi stále spolupracuje.

Momentálne vydáva pod českým vydavateľstvom Milion+, ktorého je aj spoluzakladateľom. V roku 2017 vydal album ktorý nesie názov 666, sú na ňom producenti ako Dalyb, Season productions a mnoho ďalších. Na začiatku roka 2020 vydal album, ktorý sa volá 999. Na albume má featy od veľa známych raperov ako Yzomandias a Nik Tendo.


VIDEO Drogy a alkohol ich dohnali na samé dno: Urbexer Ivan Donoval ti ukáže, v akých priestoroch žijú bezdomovci v Trenčíne


Milion+ reagujú

Český label Milion+ je zoskupenie umelcov, ako napríklad Yzomandias, Nik Tendo, Jickson, Robin Zoot, Hasan, Kamil Hoffmann či aktuálne obvinený Karlo. Na sociálnych sieťach sa skupina k zadržaniu príliš nevyjadrovala a nevydala ani žiadne oficiálne stanovisko.

Yzomandias však pred niekoľkými hodinami pridal na Instagram fotku, na ktorej sú na podlahe české bankovky vytvarované do nápisu „Free Karlo“. Práve toto slovné spojenie začali vo veľkom používať ľudia a fanúšikovia na sociálnej sieti. Nechýbajú medzi nimi ani najväčšie mená slovenskej rapovej scény – medzi nimi Strapo, Separ, Dame či AstralKid22.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Yzomandias (@yzomandias)

 


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame