Udalosti minulého týždňa: Hollywood v Bratislave, novinka na YouTube a najsexi muž planéty

V Bratislave sa nakrúca nový americký film s názvom The Performance

V Bratislave sa nakrúca nový americký film s názvom The Performance (Zdroj: Facebook.com/Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky)

#Máme tu nový týždeň, v ktorom ti tradične prinášame prehľad zaujímavých udalostí. V dnešnom weektagu sa dozvieš, kto sa stal najsexi mužom planéty podľa magazínu People, aký hollywoodsky film sa začal nakrúcať v Bratislave, akú zmenu hlási YouTube pre svojich používateľov a prezradíme, za koľko sa predal prvý iPhone s USB-C portom.

#1 Najsexi muž planéty

Magazín People každoročne vyhlasuje anketu Sexiest Man Alive, teda najsexi žijúci muž. Aj tento rok boli medzi nominovanými viaceré známe celebrity, medzi nimi budeš poznať mená ako Timothée Chalamet, Jason Momoa, Michael B. Jordan či Chris Evans. Áno, mnohé celebrity sú prevažne z filmového priemyslu. Titul im však napokon uchmatol niekto iný. Kto to bol?

Vieme, kto získal ocenenie Sexiest Man Alive za rok 2021: Bol tento fešák tvoj horúci tip?

#2 V Bratislave nakrúcajú hollywoodsky film

Naše hlavné mesto sa na chvíľu stane hollywoodskym pľacom. Nakrúcanie filmu The Performance bude v Bratislave trvať 30 dní a dejiskom sa stane Slovenské národné divadlo či Primaciálny palác. Na filme pracujú ľudia z USA, Francúzska, Rumunska či Talianska. Snímka bude celovečerná drámou, odohrávajúca sa v 30. rokoch minulého storočia a rozpovie príbeh Žida Harolda Maya, hudobníka, ktorý dostane ponuku hrať v Nemecku pre Adolfa Hitlera.

#3 Platforma YouTube hlási zmenu

YouTube čaká veľká zmena! Pod videami od tvorcov sa už neobjaví dôležitý údaj, ktorý mnohokrát mohol rozhodnúť o tom, či si dané video pozrieš alebo nie. Obľúbená platforma sa chce touto zmenou vyhnúť nespravodlivým útokom.

Ide o tlačítko „Nepáči sa mi to“. Hoci sa z YouTubu úplne nevymaže, sledovatelia už neuvidia počet ľudí, ktorým sa dané video nepáčilo. Videoportál sa tak rozhodol kvôli tomu, aby dal tvorcom väčší rešpekt a nevznikali skupiny ľudí, ktorí sa cielene spoja, aby zvyšovali počet nepáči sa mi to.

Veľká zmena na platforme YouTube! Pripravte sa, toto pod videom už neuvidíte

#4 iPhone s USB-C vydražili za neuveriteľnú cenu

Minulý mesiac sme ti priniesli článok o prvom iPhone, ktorý disponuje USB-C portom. Jeho majiteľ sa rozhodol dať ho do dražby. Neuveríš, za akú sumu smartfón predal! Ide o model iPhone X so 64 GB úložiskom. Na slovenskom trhu by si ho dnes kúpil za cca. 600 – 700 eur. Študent, ktorý iPhone vlastnil, ho napokon na eBay predal za 86-tisíc dolárov, čo je v prepočte asi 75-tisíc eur.

#5 Nový mozgový implantát

Technológie napredujú skutočne míľovými krokmi, a to čo by sme kedysi považovali len za sci-fi, je dnes realitou. Vedci zo Stanfordskej univerzity dokázali vyvinúť mozgový implantát, ktorý dokáže pretvárať myšlienky na text. Touto cestou chcú pomôcť ľuďom, ktorí majú ochrnuté horné končatiny. Nejde však o úplnú novinku, skôr vylepšenie. Predchádzajúce implantáty totiž vyžadovali posúvanie kurzoru na klávesnici prostredníctvom mysle.

Vedci vyvinuli revolučný mozgový implantát: Umožní pretvárať myšlienky na písaný text

#6 Astronauti v plienkach

Skupinu štyroch astronautov, ktorá aktuálne pracuje na Medzinárodnej vesmírnej stanici, čaká v nedeľu návrat na Zem. Späť domov ich má dopraviť kapsula spoločnosti SpaceX. Je tu však jeden problém. V kapsule aktuálne nefunguje toaleta a do konca týždňa ju nemá kto opraviť.

Kapsula SpaceX má problém s vytekajúcim záchodom, chvíľu z neho dokonca unikal moč. Problém zaznamenali ešte v septembri. Na ISS je skupina od apríla a počas misie na stanici pestovali zelenú a červenú papriku v beztiažovom stave. V nedeľu ich čaká 20 hodinová cesta, počas ktorej budú musieť nosiť plienky.

V kapsule SpaceX majú pokazenú toaletu: Astronauti sa v nedeľu vrátia na Zem v plienkach

#7 Netflix odhalil názvy epizód poslednej série Stranger Things

Asi každý, kto má predplatený Netflix, už nedočkavo čaká na štvrtú a zároveň poslednú sériu populárneho Stranger Things. Nové video, ktoré streamovacia služba vypustila, odhaľuje názvy posledných ôsmich epizód. Spoznať by sme mali nový Hellfire Club. Posledná séria je naplánovaná na leto 2022. Čo myslíš, ako celý seriál napokon skončí?

Zdroj: hashtag.sk, Facebook.com/Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, Netflix,
Odporúčame